GeriGündem BBP'den Bakan Günay'a sert yanıt
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BBP'den Bakan Günay'a sert yanıt

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Topkapı Sarayı önünde eylem yapan Alperen Ocakları'na mensup kişilere "Zavallılar, ilkel yaratıklar" diyen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a sert yanıt verdi.

Topçu, yaptığı yazılı açıklamada, "Ertuğrul Günay, siyasi üretimsizlikler ve yapaylıklar bahçesinde sıradan bir şekilde kök salmakla meşgul bir siyasetçi izlenimi vermeyi bırakmalı, haddini ve yetkilerini bilmeyen bir politikacı intibaını bir an önce terk etmelidir" dedi.

Günay'ın "Bir nevi siyasi görmemişlik çektiğini" iddia eden Topçu, şunları kaydetti:

"Ertuğrul Günay, rahmetli liderimiz Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nun defni sürecinde gösterdiği inat ve mesnetsiz tavrını da göz önünde bulundurusak, yazıklar olsunu hak etmiş birisidir.

Buradan kendisine sesleniyorum. Sayın Bakan, bu ülkenin yetiştirdiği değerlere ayar vermeye çalışmayı bırakın. Her iktidarın bir ömrünün olduğunu, o koltukta bugüne kadar bir sürü politikacının oturduğunu ve oturacağını unutmayın. Kendi yetki ve selahiyet alanınızdaki beceriksizliği ve başarısızlığı, sağda solda verdiğiniz ve makamınıza yakışmayan beyanatlarla kapatmaya çalışıyor ve eski tabanınıza şirin gözükmeye çalışıyorsanız nafile.

Lütfen artık ulu orta konuşmayın. Lüzumu yok. Biz artık sizden hizmet istemiyoruz. Zaten çalışıyor gibi gözüken ama hiçbir taşın altına elini koymayan sizin gibi yöneticilerin Kültür Bakanı olduğu bu ülkede, kültüre ait her şey yer ile yeksan olmuştur."

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle