Gündem Haberleri

  BBP Sakarya İl Başkanı saldırıda öldü

  AA
  24.10.2005 - 13:47 | Son Güncelleme:

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Sakarya İl Başkanı Celal Çarboğa, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

  Celal Çarboğa, Adapazarı Kuzey Terminali'ndeki iş yerinin önünde otomobilinden indiği sırada kimliği henüz belirlenemeyen 3 kişinin silahlı saldırısına uğradı. Celal Çarboğa olay yerinde öldü.

  Saldırganlar, bir otomobille kaçtı.

  "SİYASİ BİR BOYUTUNUN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

  Sakarya Valisi Nuri Okutan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Sakarya İl Başkanı Celal Çarboğa'nın uğradığı silahlı saldırı sonucu ölmesi ile ilgili olarak, “Olayın siyasi bir boyutunun olmadığını düşünüyorum” dedi.

  Cinayetin ardından olay yerine gelen Vali Okutan, saldırının alacak meselesi ile ilgili bir boyutunun olabileceğini belirtti. Okutan, “Olayın siyasi bir boyutunun olmadığını düşünüyorum” diye konuştu. .

  Sakarya Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ise olayı gerçekleştiren kişilerin belli olduğunu söyledi. Aydın, bir firmasının sahipleri ile Çarboğa arasında, öğrenci yurdu kantinin işletilmesinden kaynaklanan anlaşmazlık olduğunu kaydetti.

  Bu nedenle, Çarboğa'nın olay yerine gelerek firma yetkilileri ile aralarında tartışma yaşanmış ve ardından da silahlı saldırı gerçekleşmiş olabileceğini kaydeden Aydın, şunları kaydetti:

  “Olayın failleri, şüphelileri, kimliği belli olan kişiler. Olay yerinde 3 kişinin maktulle münakaşa ettiği şeklinde bize intikal eden bilgi var. Bu bilgiler kısmen doğru, kısmen yanlış. Olayın siyasi boyutuna ilişkin bir bilgi yok. Tamamen kişisel bir mesele, bir alacak verecek meselesidir. Kısa süre sonra olayın faillerini adalet önüne çıkarırız.”

  Çarboğa'nın yakınları olay yerinde sinir krizleri geçirdi. Bazı kişilerin attığı taşlar sonucu yakındaki firma binasının camları kırıldı.

  Bu arada, Çarboğa ile tartışmaya giren ve saldırıyı gerçekleştirdikleri ileri sürülen A.D., H.D ve İ.D. adlı kişilerin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

  Adapazarı, Kuzey Terminali bölgesindeki bir şirkete giden BBP Sakarya İl Başkanı Çarboğa, burada otomobiline binmek isterken 3 kişinin silahlı saldırısına uğramış, kafasına isabet eden kurşunlar sonucu hayatını kaybetmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı