Gündem Haberleri

  Bazı illerde Gezi Parkı protestoları sürdü

  Hürriyet Haber
  08.06.2013 - 01:45 | Son Güncelleme:

  İzmir Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirilen protesto gösterileri festival havasına dönüştü. Çimde oturan gençlerden bazıları ücretsiz dağıtılan kitapları okudu, piknik yaptı. Müzik gruplarının seslendirdiği parçalara eşlik eden, halay çeken, dans eden protestocular, ellerinde dövizler ve pankartlarla zaman zaman sloganlar attı.

  Bu arada kadınların oluşturduğu bir grup, attıkları sloganlarla eylemcileri küfür ederek hak aranmayacağı konusunda uyardı. Alsancak Vapur İskelesi yanında kurulan "direniş çadırları"nın çevresinde yoğunlaşan etkinliklerde, eylemcilerden bazıları yogo yaparak stres atarken, resim ve heykel kurslarına katılanların da olduğu görüldü. Uçurtma uçuran, balık tutan vatandaşlar da dikkati çekerken, vatandaşlar çadırların kurulduğu alandaki açık büfeden istedikleri yiyecek ve içeceği ücretsiz aldı.

  DENİZLİ

  Denizli'de, bir grup üniversite öğrencisi, Pamukkale Üniversitesi yurtlar bölgesinden Delikliçınar Meydanı'na yürüdü. Ellerindeki kaşıkları tencerelere vuran gençler, çevredeki vatandaşlardan destek istedi. Delikliçınar Meydanı'da toplanan bazı protestocular masalarda "direniş bakkal"ı oluşturarak ücretsiz yiyecek içecek dağıttı. Vatandaşlar horoz heykeli inşaat duvarına yapıştırılan renkli kağıtlar önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

  ADANA

  Adana kent merkezindeki Atatürk Parkı'nda toplanarak Bara Yoluna yürümek isteyen bir grup, Kasım Gülek Köprüsü yakınında polisin uyarısıyla durdu. Aralarında zaman zaman polise taş atanların bulunduğu grup, bir tiyatro sanatçısının seslendirdiği anonsla dağılmaları yönünde uyarıldı. Uyarıda bugün yapılacak Seviye Belirleme Sınavı da hatırlatıldı.
  Protesto gösterisine katılanlar arasında bulunan bir kişi de polisten yürümelerine izin vermesini istedi. Grup arasındaki kişilerin attığı taşlardan birinin boynuna isabet etmesi sonucu hafif yaralanan ve ismini açıklamak istemeyen kişi, bazı binalardan da polise taş atıldığını iddia etti.
  Daha sonra Atatürk Parkı'na tekrar geri dönen grup, burada bir süre bekledikten sonra dağıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı