Gündem Haberleri

  Bayrampaşa'da engelliler günü

  Hürriyet Haber
  22.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bayrampaşa Belediye Başkanlığı, ‘‘Dünya Sakatlar Haftası’’ nedeniyle, Türkiye Sakatlar Derneği, Elele Çift Engelliler Derneği, Bayrampaşa Sakatlar Derneği ve Omurilik Felçlileri Derneği üyelerinin katılımıyla belediyenin kültür salonunda bir kutlama programı düzenledi.

  Kutlama programı sırasında sahneye çıkan halk müziği sanatçısı İzzet Altınmeşe, söylediği türkülerle davetlilere hoş saatler yaşattı. Konserden sonra da, mahalle muhtarları ve Sakatlar Derneği'nin yaptığı araştırmalar sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 10 özürlüye tekerlekli sandalye dağıtıldı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge ile İzzet Altınmeşe'nin hediye ettiği sandalyelerin dağıtımından sonra, Omurilik Felçlileri Derneği üyelerinden oluşan tiyatro grubu sahne aldı. Grubun oynadığı ‘‘Ayak İzi’’ adlı tiyatro oyununda, tekerlekli sandalyeye bağımlı kişilerin başlarından geçen olaylar anlatıldı.

  Şişli'de evlen bedava temizlen

  Şişli'de evlenecek olan çiftleri şimdi bir sürpriz bekliyor. Bu sürpriz, Şişli Belediyesi ile Cif firması tarafından düzenlenen bir paketten oluşuyor. Cif'in tüm temizlik ürünlerinin yer aldığı temizlik setinden oluşan bu pakete sahip olmak için cumartesi günleri evlenmek gerekiyor. Evlenen çiftlerin yanı sıra, salondaki davetliler de aynı firmanın çeşitli temizlik ürünlerinden kısmetlerine düşeni alıyorlar. Şişli'de bir ay boyunca devam edecek olan bu kampanyanın ilk gününde, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de bir çiftin nikahını kıyacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı