Gündem Haberleri

  Bayramlaşma töreninde ‘açılım’ şoku

  Mehmet YENEN /SİMAV, (Kütahya) (DHA)
  28.11.2009 - 20:12 | Son Güncelleme:

  Kütahya’nın Simav İlçesi’nde Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplu bayramlaşma töreninde, vatandaşlar ve bir MHP üyesi, Kürt açılımını anlatmaya çalışan AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer'e tepki gösterdi.

  Vatandaşların yanı sıra siyasilerin de yoğun ilgi gösterdiği geleneksel bayramlaşma töreni Simav Belediye Düğün Salonu’nda yapıldı. Törene, Simav Kaymakamı Rıza Dalan, Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Simav Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Salih Sırrı Uz, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yöneticileri katıldı. Bayramlaşma sırasında hükümetin Kürt açılımını anlatmaya çalışan AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Ayağa kalkan MHP üyesi Salim Abdülkerimoğlu, AK Partili Biçer’i “Simavlılar olarak bizler buraya bayramlaşmak milli ve manevi birliğimizi yaşamak için toplandık. Oysa siz Kürt açılımını anlatmayı tercih ediyorsunuz. Burası bunun yeri ve zamanı değil” sözleriyle eleştirdi.

  Bayramlaşma sırasında soğuk rüzgarlar estiren bu tepkiye, salondaki bazı vatandaşlar da destek verince tartışmanın daha da büyümemesi için devreye Simav Kaymakamı Rıza Dalan girdi. Bayramlaşma törenini kısa sürede sona erdi.

  Bayramlaşmanın ardından protokol üyeleri program gereği hastane ve cezaevi ziyaretine geçti. Ancak AK Partili İsmail Hakkı Biçer bu ziyaretlerde yer almadı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı