Gündem Haberleri

  Bayramda yolcu patlaması

  Hürriyet Haber
  27.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kurban Bayramı nedeniyle tüm ulaşım terminallerinde izdiham yaşanıyor. İstanbul'da 9 günlük tatilini il dışında geçirmek isteyenler nedeniyle otobüs, tren, gemi ve uçaklarda hiç yer kalmadı. THY, TCDD ve otobüs firmaları ek seferler düzenlerken, TDİ de Akdeniz bölgesine ek gezi progamı hazırladı.

  TCDD DOLU

  Devlet Demiryolları (TCDD) yetkilileri, Anadolu yakasındaki bütün seferlerinin 31 Mart Çarşamba gününe kadar tamamen dolduğunu belirterek, halen devam eden talepler karşısında, trenlere ek vagonların bağlandığını bildirdiler. Yetkililer, Ege Bölgesi'ne talepteki yoğunluğun giderilmesi amacıyla Denizli istikametie ek seferler düzenlendiğini kaydederek, her sefer sırasında da ek vagonların konulmasına devam edildiğini ifade ettiler.

  THY'DE EK SEFER

  Türk Hava Yolları (THY) yetkilileri ise yurtiçi ve yurtdışı seyahat rezervasyonlarının bazı hatlar dışında, 29 Mart Pazartesi gününe kadar dolduğunu belirttiler. Yoğun yolcu talebinin karşılanması amacıyla, toplam 260 ek sefer düzenlendiği bildirildi. Özel havayolu şirketleri de, büyük oranda artan yolcu talebine, ek seferler düzenleyerek karşılık vermeye çalışıyor.

  TDİ'DE DURUM

  Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) yetkilileri, bazı istikametlerdeki rezervasyonların şimdiden dolduğunu, İzmir, Kaş, Alanya yönüne ilave gezi programı düzenlendiğini bildiridiler.

  OTOGARDA SIKINTI

  Yolcu patlamasından şehirlerarası otogarlar en çok etkilenen yerler oldu. İstanbul Otogarı'ndaki seyahat firmalarının çalışanları bugüne kadar ‘‘böyle bir olaya hiç şahit olmadıkları’’ belirttiler. Yolcu izdihamıyla karşı karşıya kaldıklarını dile getiren firma yetkilileri, talebi karşılayamaz hale geldiklerini söylediler. Seyahat firmalarının ellerindeki bütün otobüsleri kullanarak talebin yoğun olduğu bölgelere saat başı ek seferler düzenledikleri öğrenildi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı