GeriGündem Kurban Bayramında vapurlar ve otobüsler ücretsiz mi olacak? İstanbul Büyükşehir Belediyesi açıkladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kurban Bayramında vapurlar ve otobüsler ücretsiz mi olacak? İstanbul Büyükşehir Belediyesi açıkladı

Kurban Bayramında vapurlar ve otobüsler ücretsiz mi olacak? İstanbul Büyükşehir Belediyesi açıkladı

Kurban Bayramında vapurlar ve otobüsler ücretsiz mi olacak sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce İstanbullu vatandaş konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Kurban Bayramı'nın başlamasına çok az bir zaman kala İstanbul'da trafik sıkıntısı son buldu. 10 günlük bayram tatilinin ardından şehir dışına kaçan vatandaşlar nedeniyle İstanbul tamamen müsait bir hale geldi. Bayramda İstanbul'da gezmek isteyen vatandaşlar vapurlar ve otobüsler hakkında bilgi edinmek istiyor. İşte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan toplu taşıma açıklaması.

Bayramda otobüsler ve ulaşım ücretsiz mi sorusu İETT tarafından yanıtlandı. Her bayram döneminde milyonlarca kişinin merakla araştırdığı konular arasında yer alan bayramda otobüsler ücretsiz mi sorusu, bu süreçte İstanbul'da dolaşmak isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, bayramda İstanbul'da vapurlar ve otobüsler ücretsiz mi olacak? İşte, İETT tarafından konuyla ilgili gerçekleştirilen açıklama detayı

BAYRAMDA ULAŞIM ÜCRETSİZ Mİ OLACAK?

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "İETT otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, Taksim-Kabataş füniküleri ve şehir hatları vapurları ile İstanbul Otobüs A.Ş. ve özel halk otobüsleri % 50 indirimli hizmet verecek..." şeklinde duyuru yaptı.

Öte yandan bayramın üç günü boyunca metro, hafif metro ve tramvay seferleri, öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak gerçekleşecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu taşımanın bayram süresince yüzde 50 indirimli olacağını duyurdu. İşte o duyuru;

"Ramazan Bayramı'nda İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu ulaşım araçları (Havaalanı, Baykuş, Bilet 35, Aylık Bilet ve Yerleşke Öğrenci Tarifesi hariç) yüzde 50 indirimli tarife ile hizmet verecek. Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde alınan karara göre İzmirliler, bayram seyahatlerini İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu taşıma araçlarında "yarı yarıya indirimli" olarak gerçekleştirebilecek. İzmirliler ayrıca kabristan ziyaretleri için tahsis edilen toplu taşıma araçlarından bayram günleri ücretsiz yararlanacak."

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle