GeriGündem Bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı hava durumu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı hava durumu

Bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı hava durumu

Bayramda hava nasıl olacak sorusu, dini vecibelerini yerine getirmek üzere dışarıda yer alacak olan vatandaşların araştırmasına neden oldu. Bayramda hava nasıl olaacak sorusuna alacakları cevaba göre hazırlıklarını gerçekleştirecek olan vatandaşlar, hava muhalefetinin azizliğine uğramak istemiyor. Peki, bayramda hava nasıl olacak? İşte, meteorolojiden alınan bilgilere göre bazı detaylar

Bayramda hava nasıl olacak sorusuna cevap arayan yüz binlerce kişi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bu günlere dair yapmış olduğu tahminleri merak ediyor. Bayramda hava nasıl olacak sorusuna alacakları cevaba göre hareket edecek olan vatandaşlar, planlarını bu bilgiler üzerine şekillendirecek. Peki, bayramda hava nasıl olacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

Meteorolojiden alınan bilgilere göre bayramın ilk günlerinde hava sıcaklığının yurdun doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde, diğer bölgelerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği beklenmektedir. Bayramın ilk günlerinde yağışın yurt genelinde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceği öngörülmektedir.

Bayramın son gününde ise hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor. Yağışın da bayramın ilk günlerinde olduğu gibi mevsim normallerinde seyredeceği öngörülüyor.

BAYRAMDA İSTANBUL VE ANKARA'DA HAVA SICAKLIĞI NORMAL SEYRİNDE

Hava tahmini yapan bazı kuruluşların verdiği bilgiye göre bayramda İstanbul ve Ankara'da hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyredeceği öngörülüyor. Bayramda İstanbul'da en yüksek sıcaklık ortalamasının 30 ila 35 derece, en düşük sıcaklığın ise 22 ila 24 derece arasında seyredeceği; Ankara'da ise en yüksek sıcaklık 29 ila 36 derece, en düşük sıcaklığın ise 14 ila 20 derece arasında değişkenlik göstereceği öngörülüyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle