Gündem Haberleri

  Bayrama kadar soğuk ve yağış

  Hürriyet Haber
  20.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre yağışlı ve soğuk hava, bayram arifesine kadar tüm yurtta etkisini sürdürecek.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, 20-26 Mart tarihleri arasında, bütün yurtta yağış bekleniyor. Bir haftalık tahminlere göre, bugün Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyıları dışında, 21 Mart Pazar günü de Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege dışında tüm yurt yağışlı geçecek. 22 Mart Pazartesi günü Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu, 23 Mart Salı günü Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile zamanla Marmara'nın batısı, Kuzey Ege kıyılarının yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

  24 Mart Çarşamba günü Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz, 25 Mart Perşembe günü Marmara'nın doğusu, Güney ve İç Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi yağışlı geçecek.

  Bu arada, uzun süreli tahminlere göre, Kurban Bayramı'nda yurtta hava açık olacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkilileri, kısa süreli tahminlerin tutarlılık oranının yüksek olduğuna dikkati çekti.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı