GeriGündem Bayram ücretlerine vergi denetimi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayram ücretlerine vergi denetimi

Antalya'da Kurban Bayramı'nda sahneye çıkan ve düşük ücret beyan eden sanatçılar hakkında vergi incelemesi yapılacağı bildirildi. Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, 5-14 Ocak tarihleri arasında Antalya'da tatil köyleri, oteller ve eğlence yerlerinde yerli ve yabancı olmak üzere 57 sanatçının sahne aldığını kaydetti.

Sanatçıların sahneye çıktığı yerlerde çok kapsamlı vergi denetimi yapıldığını belirten Sütçü, sanatçıların toplam 1 milyon 141 bin 467 YTL, menajerlerinin de toplam 822 bin 382 YTL ücret aldığına dikkati çekti. 

Sütçü, sanatçıların sahne aldığı işletmelerde yapılan denetimlerde ise sanatçı ve menajerlerin aldıkları ücretlerle birlikte toplam 14 milyon 356 bin 949 YTL hasılat tespit edildiğini bildirdi. 

Yılbaşı gecesi ile Ramazan Bayramı'nda sahne alan sanatçıların aldıkları ücretlerle, bu bayramda aldıkları ücretlerin inceleneceğine işaret eden Sütçü, düşük ücret beyan eden sanatçılar hakkında ilgili defterdarlıklar tarafından vergi incelemesi yapılacağını vurguladı. 

Antalya'da Kurban Bayramı'nda sahneye çıkan 57 sanatçı arasında Emma Shapplin 96 bin 300 YTL, Sezen Aksu 70 bin YTL, Kenan Doğulu 69 bin 750 YTL ücret beyan ederek, en yüksek ücret alan sanatçılar arasında yer almışlardı. 
Özcan Deniz ve Seda Sayan 25'er bin, Deniz Seki 22 bin, Sertab Erener 21 bin, Gülben Ergen ve Funda Arar 20'şer bin, Muazzez Ersoy 15 bin, Mahsun Kırmızıgül ve İbrahim Tatlıses ile Mehmet Ali Erbil 10'ar bin, Özdemir Erdoğan 9 bin, Özlem Tekin 15 bin, Metin Arolat 6 bin 400, Ferhat Göçer 6 bin, Muazzez Abacı 8 bin, Coşkun Sabah 6 bin 500, Grup Laçin 3 bin, Müşerref Akay 2 bin, pop star Elena 2 bin 700, Natalia 6 bin 500 YTL ücret aldıklarını beyan etmişlerdi.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle