Gündem Haberleri

    Bayram trafiği 216 can aldı

    Hürriyet Haber
    14.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

    Bütün uyarılara karşın bayram süresi boyunca meydana gelen trafik kazalarında 216 kişi yaşamını yitirdi, 680 kişi de yaralandı.

    Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim Daire Başkanı Remzi Tan'dan edinilen bilgiye göre, 4-13 Nisan tarihleri arasında meydana gelen toplam 262 trafik kazasında 216 kişi yaşamını yitirdi. Yine bu süre içerisinde 680 kişi de kazalar nedeniyle yaralanarak hastanelerde tedaviye alındı.

    İstanbul Bağımsız Milletvekili Gürcan Dağdaş, Başbakan Mesut Yılmaz tarafından yanıtlanmak üzere TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde trafik terörünü önlemek için neler yapılacağını sordu. Dağdaş, şu soruları yönetti:

    Trafik terörünü önlemek için daha etkin olacak ne gibi önlemler alınması düşünülmektedir?

    Bu kadar çok vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve yaralanması hükümet açısından bir anlam taşımakta mıdır? Bir anlam taşıyorsa neden böyle büyük bir felaket karşısında suskun kalınmaktadır?

    Başka ülkelerde birkaç yurttaşını bile hayatını kaybetmesine yol açan kazalar nedeniyle o ülkelerde ulusal yas ilan edildiği gözönünde alınırsa, bizim ülkemizde uyarı amacıyla bir eylem mümkün olabilir mi?


    Etiketler: son dakika , haberler
    Son Dakika Haberler
    

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı