Gündem Haberleri

  Bayram nöbetinde baba oldular

  Saadet KEFAL/ESKİŞEHİR, (DHA)
  01.10.2008 - 14:51 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR Devlet Hastanesi'nde bayram nöbeti tutan doktor ile aynı hastanenin özel güvenlik görevlisi aynı gün baba olurken eşleri bayramda birer bebek dünyaya getirdi.

  Devlet Hastanesi'nde beyin ve sinir cerrahisi uzmanı olarak görev yapan 31 yaşındaki Opr.Dr.Halil İbrahim Gündüz’ün Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda asistanlık yapan eşi 30 yaşındaki Dr. Eda Gündüz, bayramın birinci günü doğum yaptı. Eda Gündüz, Eskişehir Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde sezaryenle kız bebek dünyaya getirdi. Eşinin doğum yaptığı haberini nöbetçi uzman doktor olarak görev yaptığı Devlet Hastanesi'ndeyken alan Opr.Dr. Halil İbrahim Gündüz, hemen bitişikteki hastaneye koştu.

  Doğum ardından yoğun bakım servisine alınan eşiyle görüşemeyen Opr.Dr. Halil İbrahim Gündüz, dünyaya gelen ve ‘Ceren' adını vereceklerini belirttiği kızını kucağına alıp sevdi. İlk kez baba olduğunu, bunun da hastanede nöbet tutarken öğrendiğini belirten Opr.Dr. Halil İbrahim Gündüz, “6 yıllık evliyiz. ‘Önce kariyer, sonra bebek' dedik. Bebeğimiz oldukça sağlıklı doğdu. Eşimin de sağlık durumu iyi. Çok mutluyuz” dedi.

  Opr.Dr. Halil İbrahim Gündüz'ün görev yaptığı Devlet Hastanesi'nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan 27 yaşındaki Sedat Kıdak'ın eşi, 22 yaşındaki Filiz Kıdak da Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde bir erkek bebek dünyaya getirdi. Bayram nöbeti tutarken baba olduğunu öğrenen Sedat Kıdak, bitişikteki Eskişehir Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne koşarak ‘Salih' adını verecekleri oğlunu kucağına aldı. Sedat Kıdak çifti, çifte bayram yaşadıklarını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı