Gündem Haberleri

  Bayram için İstanbul'a gelen aile şehit haberi ile yıkıldı

  Hasan YILDIRIM - Sefa KIDIK İSTANBUL DHA
  21.08.2012 - 22:29 | Son Güncelleme:

  Bayram tatili için İstanbul'a gelen anne ve baba, oğulları Uzman Çavuş Süleyman Topal'ın Şırnak'ın Uludere ilçesindeki kazada şehit olduğu haberini aldı. İstanbul Jandarma Komutanlığı'ndan gelen askeri yetkililer tarafından verilen haber aileyi acıya boğdu.

  Şırnak'ın Uludere ilçesinde aracın uçuruma yuvarlanması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Süleyman Topal'ın İstanbul'daki evinde büyük acı yaşandı. Şırnak'ın Uludere ilçesi Gülyazı köyüne güvenlik amaçlı giden korucu Mehdi Tosun'un kullandığı aracın uçuruma yuvarlanması sonrasında 9 asker ve korucu hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden askerlerden Uzman Çavuş Süleyman Topal'ın ailesine acı haber akşam saatlerinde askeri yetkililer tarafından verildi. Osmaniye'de oturan ancak İstanbul'a kızlarının yayına bayram tatiline gelen anne Memnune ve baba Osman, oğulları Süleyman Topal'ın şehit olduğu haberi İstanbul Jandarma Komutanlığı'ndan gelen askeri yetkililer tarafından verildi.

  SARIGÜL TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

  Şişli Mecidiyeköy Mahallesi Lati Lokum Sokak'ta bulunan şehit evinin önünde sağlık ekibi hazır bekletildi.Şehidin evine Türk bayrağı asıldı.Şehidin İstanbul'da kaldığı eve, komşuları ve yakınları taziye ziyaretine geldi. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de şehit askerin evine gelerek yakınlarına başsağlığı diledi. Sarıgül, "Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ama şu evi görüyorsunuz. Hepsi gariban çocukları. Tamam zengine de bir şey söylemiyorum ama, bu kadar olur mu ya? Artık ne olursa olsun anaların ağlamaması lazım. Şehitlerimizin gelmemesi lazım. Silahların gidip barışın gelmesi lazım. Bunu mutlaka ülkeyi yönetenler, bütün siyasiler bir araya gelerek elbirliği çözmesi lazım. Bir annenin evladını kaybetmesi ne demek. Böyle bir şey olabilir mi?" dedi.

  İSTANBUL'DA GÖREV YAPIYORDU

  İstanbul Sarıyer'de görev yapan Uzman Çavuş Süleyman Topal'ın tayininin 28 gün önce Şırnak'ın Uludere Hudut Taburu'na çıktığı öğrenildi. İstanbul'da görev yaptığı sırada bekar olan Süleyman Topal'ın ablasıya birlikte Şişli'deki bu evde kaldığı öğrenildi. Topal'ın İstanbul'daki anne, baba ve ablasının bu gecei Sabiha Gökçen Havalanı'ndan uçakla Adana'ya oradan da karayoluyla Osmaniye'ye gideceği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı