GeriGündem Bayram güneşli başlayıp yağmurlu devam edecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  21
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayram güneşli başlayıp yağmurlu devam edecek

Bayram güneşli başlayıp yağmurlu devam edecek
refid:7456058 ilişkili resim dosyası

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünce yayınlanan Bayram Hava Tahmin Raporu’na göre, sıcaklığın önümüzdeki üç gün boyunca tüm yurtta mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

BUGÜN Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İç Anadolu’nun güneydoğusu ile Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde, yarın ise Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Hatay çevrelerinde, yerel ve kısa süreli olmak üzere sağanak yağış geçişleri tahmin ediliyor. Ramazan Bayramında ise hava şöyle olacak:

1. Gün (Cuma): Yurt geneli parçalı ve az bulutlu, kuzeybatı kesimler öğle saatlerinden itibaren çok bulutlu, Marmara’nın güney ve batısı ile Kuzey Ege kıyıları sağanak yağışlı ve hava sıcaklığı kuzey kesimlerde 23-24, iç kesimlerde 24-26, güney kesimlerde 28-30 derecelerde olacak.

2. Gün (Cumartesi): Yurdun kuzeybatı kesimleri, Cuma gecesinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. Bu nedenle, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz’de görülecek sağanak yağışların akşam saatlerinden itibaren iç bölgelere yayılması ve hava sıcaklığının yağışla birlikte yurdun kuzey iç ve batı kesimlerinde 4-6 derece azalması bekleniyor.

3. Gün (Pazar): Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı hava şiddetini artırarak kuvvetli rüzgár ile birlikte yurdun kuzey iç ve batı kesimlerinde etkili olması, hava sıcaklığının da tüm yurtta 8-10 derece azalması bekleniyor. Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Karadeniz bölgesi yağmur ve sağanak yağışlı geçerken, rüzgar yurdun kuzey ve iç kesimlerinde kuzey-kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle