Gündem Haberleri

  Bayram çıkışı

  Asım GÜNEŞ / İSTANBUL
  28.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, bayram namazını Eyüp Sultan’da kıldıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Danıştay’ın üniversiteye girişteki katsayı uygulamasını kaldıran kararından, MHP Lideri Bahçeli’nin kendisi hakkında dava açma hazırlığına, uyarı grevinden, domuz gribi haberlerine kadar herkese sert çıktı.

  Erdoğan, şu açıklamaları yaptı:

  İdeolojik karar

  Bu konuda yetkili mercinin YÖK olduğunu söyleyen Danıştay’ın, aynı yıl içerisinde tamamen o aldığı kararı nakseden bir karar alması hiçbir şeyle izah edilemez. Bu karar tamamıyla ideolojik bir karardır. Dolayısıyla böyle bir ideolojik kararı anlamakta ben şahsen zorlanıyorum. Bunun kabul edilebilir hiçbir yanı yok. Yargı organıdır, kararını almıştır ama inanıyorum ki muhatabı olan YÖK de bununla ilgili itirazını yapacaktır, tavrını belirleyecektir. Biz de bu ülkede mağdurların haklarını arama noktasında olan bir iktidar olarak, bir siyasi iktidar olarak, yargı karşısında yapılması gerekenleri aramızda bayramdan sonra değerlendireceğiz.

  Niyet okuyorlar

  Bu konuyla ilgili sayın Bahçeli ve ekibinin niyet okuyuculuk kabiliyeti var. Bunlar kendileri aynaya bakarak konuşuyorlar. Tayyip Erdoğan’ın lügatında böyle küfür etmek filan olmaz. Biz o seviyeye asla düşmeyiz niyet okumaya devam etsinler. O seviye, onların seviyesidir. Biz o seviyeye hiçbir zaman düşmedik. Düşmeyiz. Bunlar çok çok kabiliyetli oldukları için niyet okumaya devam ediyorlar. Niyet okumaya devam etsinler. Bundan da başka söyleyecek bir şey bulamıyorum.

  Görüşler farklı

  Söylenenle, virüsün adı değişti. Bilim adamlarına bakıyorsunuz. Bu konuda olumlu konuşan var, olumsuz konuşan var. Ben sadece medyadan bir şey rica ediyorum; medya konuyu bu kadar kurcalamasın. Sağlık bakanlığımız gerekli olanı yapıyor; şu an gerekli olan aşı ithali de yapılıyor. Bırakın da kendi istediğimi, kendi istediğim gibi uygulayım. Kimseye zorla aşı olun diye dayatamam. Bilim adamlarını da dinliyoruz onlar da farklı farklı görüşler var. Benim ailemden kimse aşı olmadı.


  Hukuka uysun

  Bir ülkede yasaların çiğnenmesine müsaade edilirse, ülke yol geçen hanına döner. Böyle bir şeye fırsat vermeyiz. Biz Sami Evren’den, (KESK Başkanı) şunun bunun, Başbakan’ın sözlerine boyun eğmesini beklemiyoruz. Hukuka boyun eğmesini bekliyoruz. Ama hukukun önünde saygılı olmayanlar, yasalar önünde bunun hesabını verirler. Olay bu kadar basittir. KESK yapısı itibariyle yasal hakkını kullansın. Biz de saygı duyalım. Ama yasal olmayan haklarını kullanmaya kalkarlarsa o zaman devlet gereğini yapmak durumundadır.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı