Gündem Haberleri

  Bayraktar'ın ölüm sebebi belli oldu

  Ali AKSOYER- İSTANBUL/ DHA
  06.06.2012 - 19:06 | Son Güncelleme:

  Sarıyer’de önceki gün evinin yatak odasında öldürülmüş olarak bulunan Mehmet Mert Bayraktar’ın otopsisi tamamlandı. Otopsi sonucu cesedin üzerinde herhangi bir darp yada cebir izi bulunamazken ölüm sebebi olarak boğazda kesici bir aletle açıldığı tespit edilen iki yara olarak gösterildiği öğrenildi.

  Öte yandan polis olayın üzerindeki esrar perdesini kaldırmak için Mehmet Mert Bayraktar’ın anne ve babası, arkadaşlarının bulunduğu kişilerin bilgilerine başvuruyor.

  Sarıyer Maden Mahallesi Emlak konutları sitesi A-11 daire 9’da önceki gün meydana gelen olayda, 28 yaşındaki Mehmet Mert Bayraktar evinde boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulunmuştu. Olaydan sonra Adli Tıp kurumuna kaldırılan Mehmet Mert Bayraktar’ın otopsisi tamamlandı.

  Hazırlana ön raporda Mehmet Mert Bayraktar’ın ölüm sebebinin boğazının yan kısmında birbirine yakın olarak bulunan kesici bir aletle açıldığı tespit edilen iki yara olduğu belirlendi. Ceset üzerinde yapılan incelemede bu iki yara dışında, Mehmet Mert Bayraktar’ın vücunda herhangi bir başka darp yada cebir izine rastlanmadığı öğrenildi.

  CESEDİN YATTIĞI YATAĞIN ALTINDAKİ ALTINLAR ALINMAMIŞ

  Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada polis olayın üzerindeki esrar perdesini aralamak için çalışıyor. Oluşturulan özel ekip tarafından soruşturulan olayda Mehmet Mert Bayraktar’ın anne ve babası, akrabaları, mahalle arkadaşları, iş arkadaşlarının bulunduğu kalabalık bir grubun bilgisine başvuruyor. Öte yandan kapıda zorlama olmayan evin, içeri giren kişiler tarafından karıştırıldığı tespit edildi.

  Bir şey aradığı tahmin edilen zanlıların, cesedin uzanmış olarak bulunduğu yatak odasındaki karyolanın altında bulunan düğün gününden kalan altınları bulamadıkları belirlendi.

  EVDEKİ TÜM BIÇAKLAR LABORATUARA GÖNDERİLDİ

  Yetkililer eve girip çıkan kişilerin tespit edilerek parmak izlerinin alınmasının ardından evdeki yabancı parmak izlerinin tespit edileceğini belirttiler. Öte yandan evde bulunan tüm bıçak, makas gibi kesici aletlerde cinayette kullanılma ihtimaline karşılık incelenmek üzere kriminal polis laboratuarına gönderildiler.

   


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı