Gündem Haberleri

  Bayraklarla karşıladılar

  Murat DELİKLİTAŞ / İSTANBUL, DHA
  07.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce “örgüt yöneticiliği” ve “cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçlarından tutuklanan emekli Orgeneral Başbuğ, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ndeki 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde geçici olarak tek kişilik koğuşa yerleştirildi.

  Aynı cezaevinde, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” davası sanıkları arasında yer alan emekli Tuğamiral Alaettin Sevim, emekli albaylar Dursun Çiçek ve Fuat Selvi de bulunuyor.

  Morali iyi

  Başbuğ’un bulunduğu araç cezaevine girerken, ellerinde Türk bayraklarıyla bekleyen bir grup, slogan attı. Başbuğ’un avukatı İlkay Sezer, dün oğlu ve kızının ziyarete geldiğini söyledi. İlkay, Başbuğ’un psikolojik durumunun gayet iyi olduğunu açıkladı.

  Türk ordusu tek kursun atılmadan esir alındı

  İŞÇİ Partisi (İP) başta İstanbul ve Ankara olmak üzere bir çok ilde, eski Genelkurmay Başkanı, Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un tutuklanmasını protesto etti. İP üyesi 150 kişi, dün saat 12.30’da Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki İP il binası önünde toplandı. “Ergenekon-Balyoz planı, Amerikan yalanı”, “Özel görevli mahkemeler kaldırılsın”, “Kahrolsun ABD emperyalizmi” yazılı pankart ve dövizler taşıyan İP’liler “Yurtseverler çıkacak, hesap soracak”, “Ordu millet el ele” sloganları atarak Galatasaray Lisesi önüne kadar yürüdü. Konuşmalarda, Türk ordusunun tek kurşun atılmadan esir alındığı iddia edildi.

  BAŞBUĞ CEZAEVİ ÖNÜNDE TÜRK BAYRAKLARIYLA KARŞILANDI / Foto Galeri 

  BAŞBUĞ SİLİVRİ'DE BÖYLE KARŞILANDI / WEB TV

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı