Gündem Haberleri

  Baykan'da bir kadın cesedi bulundu

  A.A
  19.10.2011 - 12:32 | Son Güncelleme:

  Siirt'in Baykan ilçesinde bir kadına ait ceset bulundu.

  Edinilen bilgiye göre, Baykan'a bağlı Obalı köyünde oturan vatandaşlar, köy yakınlarından geçen Bitlis Deresi kenarında bir kadına ait cesedin olduğunu görünce durumu jandarmaya bildirdi. Yapılan ilk incelemenin ardından ceset, otopsi için Siirt Devlet Hastanesine götürüldü.

  İl Afet ve Acil Durum Müdürü Akşit Dayı, AA muhabirine yaptığı açıklama, Bitlis Deresi kenarında toprak altında bir kadın cesedi bulunduğuna ilişkin bilgi üzerine olay yerine gittiklerini belirterek, “Muhtemelen ceset, sel sularının getirdiği toprağın altına kalmış. Hayvanlar orayı kazınca da ceset ortaya çıkmış.
  Cesedin yaklaşık 6 ay önce Bitlis Deresi'nde kaybolan Muhbet Göktekin'e (50) ait olduğunu sanıyoruz. Aslında Göktekin'in yakınları da cesedi teşhis etti. Ancak savcılık cesedin kime ait olduğunun kesin olarak belirlenmesi için DNA testi yapılmasını kararlaştırdı. Cesetten alınan örnekler Ankara'ya gönderildi” dedi.

  Muhbet Göktekin, 11 Nisan 2011 günü Baykan ilçesinden geçen Bitlis Deresi'nin sağanak nedeniyle taşması sonucu selle gelen odunları toplamak isterken suya kapılarak kaybolmuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı