Gündem Haberleri

  Baykal'dan sert sözler

  Hürriyet Haber
  19.05.2010 - 18:34 | Son Güncelleme:

  Bugün bir grup CHP’li milletvekili ile evinde görüşen Baykal’dan yeni değerlendirmeler geldi. Baykal, Kemal Kılıçdaoğlu’nun adaylığın için “gayriahlaki” dedi ve ‘Kutsal olmayan ittifak’ yakıştırması yaptı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kendinden gizlendiği belirten Baykal’ın, onursal başkanlık teklifine 'Atatürk' hatırlatması yaptı.

  CHP Genel Başkanvekili Cevdet Selvi, Deniz Baykal’la öğlen saatlerinde yaptığı görüşme sonrası ‘kırgın’ ifadesini kullanmış ve 'neye, kime kırgın?' sorularına 'kaderine' şeklinde yanıt vermişti.  Deniz Baykal’dan, bir grup CHP'li milletvekili ile Angora’daki evinde yaptığı görüşmenin ardından yeni değerlendirmeler geldi ve kırgınlık nedeni ortaya çıktı. Milletvekilleri aracılığıyla edinilen bilgilere göre Baykal, Kılıçdaroğlu tarafından ortaya atılan onursal başkanlık önerisini, "Partinin kurucu genel başkanı Atatürk iken bu teklif boştur, bunlar boş teklifler" dedi.

   

  "KAÇIRARAK YAPTILAR"


  "Kılıçdaroğlu’nun adaylığı benden saklandı’ şeklinde konuşan Baykal, “Ben sürecin mutabakat içerisinde götürülmesini telkin ettim ancak buna rağmen, bu işi kaçırarak gizleyerek yaptılar” dedi.

   

  "GAYRİAHLAKİ"


  İstifasının ardından genel Sekreter Önder sav, Başkanvekili Selvi, Yılmaz Ateş ve Mustafa Özyürek ile yaptığı toplantıya gönderme yaparak, "Ben de bu süreçte Kemal Kılıçdaroğlu’nun olabileceğini önermiştim ancak benim bu önerime karşı çıkanlar, bugün yan yana geldiler. Daha önce Önder Sav, Kılıçdaroğlu’nun ön plana çıkmasını doğru bulmuyordu, Kılıçdaroğlu da Sav’ın partideki etkiliğinin fazla olduğunu düşünüyordu. Birdenbire ittifak kurdular. Bu gayriahlaki ve kutsal olmayan bir ittifak” diye konuştu.

   

  "HOŞ OLMADI"


  Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kendisiyle paylaşılması gerektiğini söyleyen Baykal, “Ancak gizlendi ve basından öğrendik. Kaçırarak, yok sayarak yapmaları hoş olmadı” ifadelerini kullandı.

   

  "YANLIŞ OLAN BİÇİM"


  "Tümüyle mutabakat sağlanmalıydı ancak ikili mutabakatla işi götürdüler" diye konuşan Baykal, "Gelinen noktada yapılacak bir şey yok. Parti hepimizin, sorumluluk ve çalışmalar sürecek. Yapılış biçimi dışında bir yanlış yok" diyerek Kılıçdaroğlu’nun adaylığının normal olduğu mesajı verdi.

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı