GeriGündem Baykal'dan şehit ailelerine mektup
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Baykal'dan şehit ailelerine mektup

Şırnak'ta şehit olan askerlerin ailelerini Ramazan Bayramında ziyaret edecek olan CHP heyeti, ailelere CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bir mektubunu da iletecek.

Baykal, şehit ailelerine verilecek olan başsağlığı mektubunda, “Hepimiz, yaşamımızın her anında, canları ve kanları pahasına kutsal vatan topraklarını koruyan şehitlerimizin fedakarlığını örnek almalı, onların emaneti olan bağımsızlığımıza, egemenliğimize, ulusal birliğimiz ile laik cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız” dedi.
Şehitlerin, bağımsızlık, özgürlük ve vatan sevgisinin onurlu temsilcileri, her zaman saygıyla anılacak sembolleri olduğunu ve onların, bir insanın yapabileceği en büyük fedakarlığı yaparak canlarını verdiğini, erişebilecekleri en yüce makama ulaştığını kaydeden Baykal, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Terörle mücadele, insanın, ülkesinin, vatandaşlarının barışı ve huzuru için her şeyini vermeye hazır olanların mücadelesidir. Şehitlerimiz, bunu yapan evlatlarımızdır. Onlar, 70 milyonun huzur ve barış içinde kardeşçe yaşaması, kutsal vatan topraklarının bölünmemesi için en ağır bedeli ödediler, canlarını verdiler.
Hepimiz, yaşamımızın her anında, canları ve kanları pahasına kutsal vatan topraklarını koruyan şehitlerimizin fedakarlığını örnek almalı, onların emaneti olan bağımsızlığımıza, egemenliğimize, ulusal birliğimiz ile laik cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız.

Ancak bu tutum ve tavırla onlara layık olabiliriz.

Şehitlerimize layık olmanın yolu, teröre kimsenin sahip çıkmaması, himaye etmemesi, mazur görmemesi ve meşrulaştırmaya çalışmamasıdır.

Şehitlerimizle gazilerimize layık olmanın en önemli unsuru ise onların ailelerine, anne ve babalarına, eş ve çocuklarına, yakınlarına sahip çıkmak, onları kucaklamak, ömür boyu insanca bir yaşama kavuşturmaktır.

Bu anlayış, duygu ve düşüncelerle sizleri selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, şehidimize rahmet, sizlere başsağlığı diliyorum.”

İçinde bölge milletvekillerinin de yer alacağı CHP heyeti, Malatya, Diyarbakır, Erzurum, Kars, Konya, Çorum, Samsun, Denizli, Gaziantep, Niğde, Şanlıurfa, Kars ve Afyonkarahisar'da bulunan şehit ailelerini bayramda ziyaret edecek.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle