Gündem Haberleri

  Baykal'dan Karaburun'a sürpriz ziyaret

  KARABURUN(İzmir) (DHA)
  13.09.2013 - 13:13 | Son Güncelleme:

  CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Karaburun’a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

  CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve eşi Olcay Baykal, Karaburun’a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Baykal çiftine, CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar ve eşi Nilüfer Baydar eşlik etti.

  Karaburun’da bir dondurmacıda iki saati aşkın süre vakit geçiren Baykal, vatandaşlarla sohbet etti. Belediye Başkanı H. Serdar Yasa’dan Karaburun’a ilişkin ayrıntılı bilgi de alan Deniz Baykal, daha sonra Metin Lütfi Baydar ve Başkan Yasa ile birlikte Karaburun Çarşısı’nda kısa bir gezinti yaptı. Çarşı esnafıyla sohbet eden Baykal, belediye tarafından kısa süre önce restore edilen tarihi Abdullah Ağa Camisi’ni de ziyaret etti. Cami ziyareti sonrasında ise İskele Mahallesi’ne geçildi. Burada çevre hakkında Başkan Yasa’dan bilgi alan Baykal, Karaburun’un doğal güzelliklerine hayran kaldığını ifade etti. Baykal, Karaburun’un yoğun ilgi gören plajlarından olan Bodrum sahilinde de dolaştı.

  BAYKAL'IN KARABURUN ZİYARETİNDEN KARELER

  KÖYLÜLERDEN ŞERBET İKRAMI

  Karaburun’un Saip ve Anbarseki köylerine de uğrayan Baykal ve beraberindekiler, köylülerin büyük ilgisiyle karşılaştı. Baykal, Saip köyünde kendisine ikram edilen yöresel şerbetlerin tadına baktı. Daha sonra Anbarseki köyüne geçildi. Baykal ve beraberindekiler, burada da köy kahvesinde toplanan vatandaşlarla sohbet etti. Baykal, vatandaşlarla bol bol da hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Köy ziyaretlerinin ardından Baykal ve yanındakiler Mordoğan Beldesi’ne geçti. Mordoğan’da CHP’li Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve partilililerle bir araya gelen Deniz Baykal, seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  ''TÜRKİYE BÜYÜK BİR AYRIŞMANIN İÇİNE SÜRÜKLENİYOR''

  Baykal, "Bu seçim kendine özgü özellikler taşıyan son derece önemli bir seçimdir. Çünkü bu seçimde beldeler ve köyler yok oluyor. Özellikle sahil beldeleri ortadan kaldırılıyor. Bu büyük bir yanlıştır" dedi.

  İktidarın korku içinde olduğunu iddia eden Baykal şunları söyledi:
  "Son dönemdeki eylemler dolayısıyla iktidar büyük korku ve telaş içindedir. Ayrıca artık bu işin tadı kaçtı. İktidar başkasının hakkını hukukunu tanımaz bir anlayış içine girdi. Dış politikada da büyük yanlışlar yapıyor. Türkiye büyük bir ayrışmanın içine doğru sürükleniyor. İktidar, vatandaşı etnik ve mezhepsel olarak ayrıştırıyor. Böyle bir ortamda barış olmaz. Bu seçimde artık tüm bunlara dur demenin, bu mesajı vermenin zamanı gelmiştir."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı