Gündem Haberleri

  Baykal'dan çağrı: Sandığa gitmeyin

  Saygı Öztürk / sozturk@hurriyet.com.tr
  20.10.2007 - 12:29 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “hurriyet.com.tr”ye yaptığı açıklamada, Pazar günü yapılacak referandum için halkın sandığa gitmemesini, gidenlerin de “hayır” oyu kullanmasını önerdi.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “hurriyet.com.tr”ye yaptığı açıklamada, halkın referandumda oy vermek için sandığa gitmemesi çağrısında bulundu. Baykal, sandığa gidenlerin de “hayır” oyu kullanmalarını, yaşanan hukuk garabetine ortak olmamalarını istedi.

  Baykal, referandumdan “evet” oyu çıkması halinde, 12. Cumhurbaşkanının halk tarafından 45 gün içinde seçilmesi gerektiğini söyledi. Bu konuda hukukçularla kapsamlı bir değerlendirme yaptıklarını kaydeden Baykal, referandumu Anayasa Mahkemesi’ne götüreceklerini de belirtti.

  “SANDIĞA GİTMEYECEĞİM”

  Pazar günü gerçekleştirilecek referandum için oy kullanmaya gitmeyeceğini belirten Baykal, yasal boşlukları doldurulmadan yapılan referandumun, beraberinde büyük sıkıntılar getireceğini, halkın bu durumda sandıktan da soğuyacağına kaydeden Baykal, “ben oy kullanmaya gitmeyeceğim. Kimsenin de gitmesini önermiyorum. Ama mutlaka sandık başına gitmek isteyen varsa onların da hayır oyu vermelerini öneriyorum” dedi.
   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı