GeriGündem Baykal'a muhalefet, internete taşındı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Baykal'a muhalefet, internete taşındı

CHP'de genel seçimlerin ardından başlayan Deniz Baykal'a yönelik muhalefet, sanal ortama da taşındı.

Baykal muhalifleri kurdukları ‘www.baykalistifa.org’ ve ‘baykalistifaet.net’ adlı sitelerle CHP liderini eleştiri yağmuruna tuttu.

İki gün önce yayına başlayan ‘www.baykalistifa.org’ adlı internet sitesinin ardından, İzmirli bir gurup Baykal muhalifi de benzer bir yöntemi uygulumaya koydu. İzmirli grup, bir web tasarım firmasına başvurarak ‘www.baykalistifaet.net’ adlı siteyi kurdurdu. 2 bin dolara malolan sitede Genel Başkan Baykal'a eleştiriler yöneltilirken, istifası istendi. Siteyi bir günde 43 bin kişi ziyaret etti, 351 kişi yorum yazdı.

Ana sayfasında ‘Yeter CHP'yi eritme’ başlığı altında, Baykal'ı eriyen halde gösteren fotoğrafa yer verilen sitedeki yazıda “Atatürk'ün partisini TBMM'de temsil ettirmeyen, ülkeyi ekonomik krizlere sürükleyen, koltuk hırsı için CHP'yi barajın altına sürükleyen, Baykal'ın artık emekli olmasını istiyoruz. Emekli sendikası çağırmışken bu çağrıya kulak versin. Baykal ile CHP başarıyı yakalayamadı. Biz muhalefet istemiyoruz. Parti başkanı istemiyoruz. Biz ülkemizi yönetecek başbakan istiyoruz. Hep kızacak, bağıracak gibi duran lider de istemiyoruz. Baykal'ın kavgalarını, yaptığı tutarsız hareketleri çocuklarımıza anlatamıyoruz. Açıktan darbe çağrısı yapan bir siyasi olarak Baykal istifa et diyoruz. Yıllarca CHP saflarında hizmet etmiş insanları AKP'ye kaptırmak istemiyoruz. Bilgisayara dokunmamış milletvekili de istemiyoruz” sözlerine yer verildi.

Zülfü Livaneli, Murat Karayalçın, Yılmaz Büyükerşen, Hikmet Çetin, Zeki Sezer ve Mustafa Sarıgül'ün biyografilerinin bulunduğu internet sitesinin yazarlar bölümünde Zülfü Livaneli'nin, Deniz Baykal ile Recep Tayip Erdoğan'ın 16 Aralık 2002'de Beylerbeyi'nde gizli bir görüşme yaptığını iddia ettiği ‘Deniz Bey, O Fotoğrafı Çıkarıp Bakma Zamanı Geldi’ yazısına da yer verildi.

CHP'nin tarihçesinin ve çeşitli anketlerin yer aldığı internet sitesinde Baykal'ı istifaya çağıran çeşitli makaleler de yer aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle