Gündem Haberleri

  Baykal: Yezidler bitmedi

  Pınar ÇITAK KOYGUN - Özgür ARSLAN - İSTANBUL DHA
  26.12.2009 - 11:53 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İstanbul'da Caferi-Der'in “Evrensel Aşure Matem Merasimi”nde ''Ne yazık ki Muaviyeler, Yezidler bitmedi. Bizi ayırmak isteyenlerin tuzaklarına düşmeyeceğiz'' dedi.

  İŞTE BAYKAL'IN O KONUŞMASI / WEB TV    

   

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Halkalı'da düzenlenen Evrensel Aşure Matem Töreni'ne katıldı. Hz. Hüseyin ve 72 kişinin Kerbela'da şehit edilmesinin 1370.'nci yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende konuşan Baykal, "Bu acı, hepimizin ortak acısıdır" dedi.   

   

  "Mezhebi, cemaati ne olursa olsun dünyanın her yerindeki Müslümanlar bu duyguları saygıyla paylaşıyorlardır" diyen Baykal, "Bu facia, ne yazık ki noktalanmış, bitmiş, insanlığın hafızasından kopup gitmesine fırsat verilmiş bir facia olmanın ötesinde bir anlam yaşıyor. Ne yazık ki, ehlibeytin maruz kaldığı facianın o kadar dramatik olmasa da başka türlerini hala bu süreç içinde zaman zaman yer yer yaşamak durumunda kalıyoruz. Facialar ve zulüm devam ediyor. İnsanlık buna tepki gösterme ihtiyacını hissediyor. Ne yazik ki, Muaviyeler, Yezidler bitmedi. Bizi ayırmak isteyenlerin tuzaklarına düşmeyeceğiz. Herkes kendi inancıyla temel birlik ve bütünlük içinde yaşamayı başaracaktır" şeklinde konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı