Gündem Haberleri

  Baykal katliam köyünde

  Saygı ÖZTÜRK / sozturk@hurriyet.com.tr
  12.10.2007 - 11:54 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 13 askerimizin şehit edildiği Gabar Dağı'nda bulunan Seslice Taburu ile 12 vatandaşın öldürüldüğü Beşağaç köyüne hareketinden önce yaptığı açıklamada PKK’nın kalleşçe saldırılarını lanetledi.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal,  12 vatandaşın öldürüldüğü Beşağaç köyü ile 12 askerin şehit edildiği Seslice Taburunu ziyaretinden önce “hurriyet.com.tr”ye yaptığı açıklamada , "PKK, sivil-asker ayrımı gözetmeksizin kalleşçe saldırıyor. Onların öldürdüğü sivil ve askerlerimizi unutturmayacağız. Bayramı onlarla birlikte geçirip acılarına ortak olacağım. Biliyorum ki 70 milyonun kalbi de onlarla birliktedir" dedi.

  Bolu Dağ ve Komando Tugayı'na bağlı 13 askerimizin şehit edildiği Gabar Dağı'nda bulunan Seslice Taburu ile 12 vatandaşın katledildiği Beşağaç köyüne gidişiyle ilgili olarak Baykal, Hürriyet'e şunları söyledi:

  AYRIM GÖZETMEDEN
  "Beşağaç köylülerimizin bayramını kutlamak, ilk bayramda onların yanında olmak için bölgeye gidiyorum. Beşağaç, bölgedeki insanlarımızın da terörün kurbanı haline dönüştürüldüğünü gösteren çok somut bir örnek. Teröristler, sivil-asker ayırmadan bölgedeki her yere saldırıyor, herkese saldırıyor.

  KALLEŞÇE
  Böyle bir kallesçe saldirinin hedefi olan Beşağaç köyündeki vatandaşlarımızın durumu tüm ülkeyi derinden yaraladı. Ben de buraya dikkati çekmek istiyorum. Oradaki masum insanların öldürülmüş olmasından dolayı da ben de büyük üzüntü içindeyim. Onlara başsağlığı dileyip, dayanışmamızı sergileyeceğiz, teselli edeceğiz, armağanlarını verecegiz, böyle bir dayanışma içinde olacağız.

  ASKERİ BİRLİKTE
   13 askerimizin şehit edildiği Gabar Dağındaki askeri birliği ziyaret edeceğim, askerlerimizle bayramlaşacağım. Bayram ortamı içinde beraber olacağız. Bunları unutturmamamız lazım. Toplumumuzun önüne bu konuları koymak lazım. Buna yardımcı olur umuduyla bayramı orada geçireceğim.

  70 MİLYONUN HİSSİYATI
   Beşağaç köyüne, 13 askerimizin şehit edildiği askeri birliğe gideceğimi öğrenen partililerimizden, vatandaşlarımızdan çok sayıda telefon ve elektronik posta geldi. 'Bizim adımıza da ne olur başsağlığı dileklerimizi, yanlarında olduğumuzu bildirin' dediler. Bu 70 milyon insanın hissiyatıdır. Onlara da herkesin yüreğinin burada attığını, bunun böyle bilinmesi gerektiğini söyleyeceğim."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı