Gündem Haberleri

  Baykal: İsmi birlikte ararız

  ANKARA
  28.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yeni cumhurbaşkanı adayını konuşmak üzere Başbakan Tayyip Erdoğan’ı beklediğini açıkladı. ATO Başkanı Sinan Aygün’ü kabulü sonrasında basın mensuplarına konuşan Baykal, şunları söyledi:

  Başbakan, ’Muhalefet partilerine nasıl bir cumhurbaşkanı istediklerini soracağım, görüşlerini alacağım’ demişti. Başbakan’ın girdiği çizgiyi korumasının uygun olacağı kanaatindeyim. Başbakan’ı bekliyorum. Tabii buraya herhalde, ’Bizim adayımız falandır, şudur’ diye gelecek değildir. Çünkü öyle bir ziyaretin anlamı olmaz. Başbakan uzlaşma girişimlerine başlamadığı için ne ölçüde katkı yapabileceğimizi bilmiyorum. Ancak, eğer bir ihtiyaç hissederse birlikte bir isim arayışına gireriz. Bu isim üzerinde anlaşılırsa da Meclis’e girer biz de oy verebiliriz. MHP’nin desteğiyle Anayasa’nın gerektirdiği üçte iki çoğunluk Meclis’te bulunacak.

  (Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün desteğini alan muhaliflerin bugün genel merkez binası önünde yapmayı planladığı gösteriyle ilgili) Bunlarla bir yere varmak mümkün değildir. Geçmişte de denendi. Başarısızlıkla sonuçlandı. Tüm bunlar belli bir çevrenin bilinen yöntemleridir.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı