Gündem Haberleri

  Baykal: "İktidarı Anayasa Mahkemesi korkusu sardı"

  A.A
  06.05.2010 - 12:38 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “Şimdi Anayasa Mahkemesi korkusu iktidara hakim olmaya başlamıştır. Anayasa Mahkemesi şu ya da bu şekilde aşılacak olursa halk korkusu egemen olmaya başlayacaktır. Hukuk, halkın oyları, referandum ya da millet bu konuda gerekeni söyleyecektir. Ben her ikisine de tam bir güven içindeyim” dedi.

  CHP Genel Merkezinde, Parti Meclisi öncesinde gazetecilerin sorularını  yanıtlayan Baykal, bir gazetecinin, “Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent  Arınç'ın, bugün bazı gazetelerde yer alan referandumla ilgili sözlerini neye  bağlıyorsunuz?” sorusuna, “paniğe ve telaşa” karşılığını verdi.

  Baykal, “Şimdi Anayasa Mahkemesi korkusu iktidara hakim olmaya  başlamıştır. Anayasa Mahkemesi şu ya da bu şekilde aşılacak olursa halk korkusu  egemen olmaya başlayacaktır. Hukuk, halkın oyları, referandum ya da millet bu  konuda gerekeni söyleyecektir. Ben her ikisine de tam bir güven içindeyim. Bu  referandumun kendi tercihleri doğrultusunda sonuç vereceğine yönelik  bekleyişlerin hiçbir haklı zemini yoktur. Referandum gerçekleşirse iktidarı çok  ciddi bir sürpriz bekliyor. İçine girdikleri hayal duygusundan bu referandumla  uyanacaklardır” diye konuştu.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı