Gündem Haberleri

  Baykal havada yine tehlike atlattı

  Okan KONURALP
  27.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın içinde bulunduğu helikopter dün 17.30 sıralarında Antalya’nın Elmalı ilçesinden Aççay Beldesi’ne giderken havada tehlike atlattı.

  Baykal’ın yanı sıra CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, Antalya İl Başkanı Ömer Melli ile pilot ve bir teknisyenin bulunduğu helikopter Belek yakınlarındaki bir tarlaya iniş yapmak zorunda kaldı.

  Baykal, havada yaşadığı dehşet dakikalarını Hürriyet’e, "Havalandıktan helikopter havada iki kez şiddetle sarsıldı. Camları kapatıp dengeyi sağlamaya çalıştılar. Bizde pilotları soğukkanlılıkla izledık. Sonra pilotlar ’en uygun yere ivedilikle inmeliyiz, risk büyük’ dedi. Belek yakınında tarlaya zorunlu iniş yaptık. Arkadaşlarımı da sakinleştirmek bana düştü. Bir süre sonra tamiratı tamamlandı. Helikopter bizi Gazipaşa’ya götürdü" sözleriyle anlattı.

  İLK DEĞİL

  Baykal’ın bir süre önce de İstanbul’dan Sinop’a giderken kullandığı helikopter sis bulutunun içine girip uzun süre kör uçuşu yapmasının ardından İstanbl’a dönmüştü. Helikopterde bulunan Sevigen, "Çok korktum, Baykal korkmadı. Hatta beni sakinleştirdi" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı