GeriGündem Baykal ekibinden istifa baskısı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Baykal ekibinden istifa baskısı

CHP'deki ‘‘blok liste’’ tartışması giderek tırmanıyor. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ısrarına karşın kurultayda ‘‘blok liste’’ uygulamasına karşı çıkan Ali Topuz, grup başkanvekilliğinden istifa baskısı altında kaldı.

Baykal'ın Merkez Yönetim Kurulu ve milletvekillerine ‘‘blok liste’’yi kabul ettirmesinin hemen ardından Grup Başkanvekili Topuz, TBMM'de gazetecilere ‘‘Blok listeye karşı olduğunu’’ açıklamıştı.

ANADOL: İSTİFA ŞART

Topuz
'un bu açıklamasına dün CHP'nin diğer grup başkanvekili Kemal Anadol'dan sert tepki geldi. TBMM'de gazetecilerle sohbet toplantısı düzenleyen Anadol, grup başkanvekilinin genel başkana vekalet görevi yaptığını anımsatarak, şu görüşleri savundu:

‘‘Ben genel başkanla görüş ayrılığına düşsem önce istifa eder sonra görüşlerimi açıklardım. Çünkü grup başkanvekilliğinde genel başkana vekalet ediyorsunuz. Ters düşünce vekaletin gereğini yerine getiremezsiniz.’’

TOPUZ: DEĞERLENDİRİYORUM


Açıklamayı İstanbul'da öğrenen Ali Topuz ise, ‘‘Kemal Anadol, grup başkanvekilliğine aday olurken genel başkanın onayını almış mı?’’ yanıtını verdi. Topuz, kendisine yönelik tepkiler hakkında yakın çevresine, ‘‘Yarın (bugün) yazılı bir açıklama yaparım. Yarına kadar durumu değerlendireceğim. Ben genel başkanla ideolojik bir ayrılığa düşmedim. Sadece bir metot hakkında görüş ayrılığına düştüm’’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle