Gündem Haberleri

  Baykal: Doğan Grubu'nu kutluyorum

  İstanbul
  26.09.2005 - 15:12 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Star TV'nin ne yaptığı bilinen, sorumluluğunu üstlenen, sahibi belli bir duruma dönüştürülmüş olması önemlidir. Doğan Grubu'nu kutluyorum" dedi.

  Baykal, çeşitli temaslarda bulunmak üzere THY'nin tarifeli uçağıyla İstanbul'dan Londra'ya gitti.         

   

  Baykal, İngiltere'ye hareketinden önce Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda yaptığı açıklamada, İngiltere İşçi Partisi'nin kongresi içinde düzenlenecek toplantıya konuşmacı olarak katılacağını belirterek, toplantının Türkiye ile ilgili olduğunu söyledi.           

   

   Deniz Baykal, “Star TV'nin bugün yapılan ihalesinin sonuçlanmasını ve Doğan Grubu'nun satın almasını nasıl değerlendirdiği”nin sorulması üzerine şöyle konuştu:           

   

  ”Özelleştirme girişimi olarak, Star TV'nin artık devletin istismar ettiği, hükümetin, iktidarların istedikleri gibi kullandıkları bir konumdan çıkacak olması bizi sevindiriyor.

   

  Ne yaptığı bilinen, sorumluluğunu üstlenen, sahibi belli bir duruma dönüştürülmüş olması önemlidir. Başından beri bunu istiyorduk. Devletin, iktidarların istedikleri gibi kullandıkları, sahibi, sorumlusu belli olmayan, nereye ne kadar harcama yaptıkları bilinmeyen bir tabloda olmasının hep yanlış olduğunu ifade ediyorduk.

   

  Ayrıca satışın ulaştığı bedel, konuyla ilgili çevrelerin ifadelerine göre tatmin edici ve güzel bir bedeldir. Ayrıca bedelinin peşin ödeneceğini sevinçle karşılıyorum ve kutluyorum Doğan Grubu'nu...   

   

  Çünkü son zamanlarda özelleştirmelerde yüksek fiyat ve 49 yıla kadar sarkan uzun ödeme dönemleriyle fiyatın içi boşaltılıyordu. Doğan Grubu, tanınan, bilinen, Türkiye'de yayıncılığın en önemli, en ağırlıklı kurumlarından birisidir. Hayırlı olsun. Kutluyorum, başarılar diliyorum.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı