Gündem Haberleri

  Baykal: Demirel'in cumhurbaşkanlığına dair anlaşma yok

  A.A.
  04.01.2006 - 11:21 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Demirel'in cumhurbaşkanlığına dair anlaşma bir anlaşma olmadığını söyledi.

  CHP Genel Başkanı Baykal, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'na gelişinde, basın mensuplarının “Diğer siyasi partilerle Süleyman Demirel'in Cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerinde anlaştığınız doğru mu?” şeklindeki sorusu üzerine “Hayır, doğru değil” dedi. Baykal, “Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün toplantıya neden davet edilmediğine” ilişkin soruyu ise yanıtlamadı.

  CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndaki toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcıları Onur Öymen ve Eşref Erdem ile Genel Sekreter Önder Sav'ın da aralarında bulunduğu partinin bazı üst düzey yöneticileri, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ile 3 beldenin CHP'li belediye başkanı ve bazı CHP milletvekilleri de katıldı.
  Toplantı, İl Başkanı Öktem'in sunum yapmasının ardından basına açık devam edecek.

  Öte yandan, CHP İstanbul İl Başkanı Şinasi Öktem, aynı soru üzerine, “Genel Sekreterlik'ten gelen listede Mustafa Sarıgül'ün isminin bulunmadığını” ifade ederek, kendilerinin o liste üzerinden davetiye çıkardıklarını söyledi.
  Öktem, “Sarıgül'ün, partinin İstanbul il örgütüne karşı suç işlediğini” de öne sürdü.

  Sarıgül'ün “CHP'nin parti içi demokrasi anlayışının bu olduğu” yönündeki açıklamalarının anımsatılması üzerine ise Öktem, “Bir belediye başkanının genel başkanlığa aday olmasından daha demokratik ne olabilir?” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı