Gündem Haberleri

  Baykal değil millet güvensin

  TRABZON-SAKARYA / DHA
  06.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AKP Trabzon İl Kongresi’ne katıldı.

  Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın ’Biz Cumhuriyetten daha eski partiyiz’ dediğini anımsatarak şunları söyledi: "Peki, tek partili hayatın dışında niçin bir kere sizi benim aziz milletim tek başına iktidar yapmadı? Demek ki milletim sizi kabullenmiyor.Geçen gün çıkmış diyor ki ’Başbakan ben sana güvenmiyorum.’ Sayın Baykal’ın bana güvenmesine ihtiyacım yok. Yeterki milletim bize güvensin, o yeter. Niçin bu kadar dokunulmazlıkların kaldırılmasını istiyorsun, anlamaya başladık Sayın Baykal. Beyefendiler, hizmet siyasetine, eser siyasetine, millet odaklı demokratik siyasete tenezzül etmiyorlar. AK Parti’yle kurumlar arasında, hükümet ile kurumlar arasında gerginlik oluşturmak için her türlü çareye başvuruyorlar. Demokratik erkler arasındaki uyumu baltalamanın gayreti içindeler. İstikrar, güven, huzur ortamını zedeleyip hem Türkiye’ye hem de bu aziz millete zaman kaybettirmenin gayreti ve gayesi içindeler."

  ’Sigarayı bırak’ telefonu

  Başbakan Erdoğan, kendisine bir partilinin bıraktığı ’Çok sigara içiyor, siz söylerseniz bırakır’ notu üzerine Sakarya’nın Akyazı İlçesi’ne bağlı Kuzuluk Beldesi Belediye Başkanı Bilal Soykan’ı telefonla arayarak "Sigarayı bırak" dedi. Soykan, Başbakan’a sigarayı bırakma sözü verdi.

  Yolda durdurup oyuncak dağıttı/images/100/0x0/55eac548f018fbb8f895a00d

  AKP Trabzon İl Kongresi’ne katılmak üzere özel uçak "ATA" ile dün 12.50’de Trabzon Havalimanı’na gelen Başbakan Erdoğan parti otobüsü ile sahil yolunu kullanarak kongrenin yapılacağı 19 Mayıs Spor Salonu’na doğru hareket etti Erdoğan, Yenimahalle’deki 100. Yıl İlköğretim Okulu önünde otobüsü durdurarak kendisine el sallayan çocuklara oyuncak ve hediyeler dağıttı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı