Gündem Haberleri

  Baykal: Bizi protestoya ülkücü getirdiler

  Şaban SEVİNÇ / ANKARA
  07.04.2004 - 01:52 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: "Genel Merkez önünde protesto düzenleyenlerin hepsinin partili olduğunu düşünmeyin. Pazar günü Kırıkkale’den genel merkezdeki eyleme gelenler, halen MHP’li olan ülkücü arkadaşlarını da getirmişler."

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Parti Meclisi toplantısında sürpriz bir açıklama yaparak muhaliflerin genel merkez önünde Pazar günü yaptığı protesto gösterisine Kırıkkale Ülkü Ocakları 2. Başkanı Sedat Yılmaz’ın da katıldığını söyledi. Muhalefeti partiyi yıpratmak için olmadık eylemler yapmak ve CHP’yi dışardan yönetmeye çalışanların oyununa gelmekle suçlayan Baykal, ‘Genel Merkez önünde protesto düzenleyenlerin hepsinin partili olduğunu düşünmeyin. Pazar günü Kırıkkale’den genel merkezdeki eyleme gelenler halen MHP’li olan ülkücü arkadaşlarını da getirmişler’ dedi.

  DERVİŞ’İ PLATFORMDAN ALIYOR

  Öte yandan Baykal, Genel Başkan Yardımcısı Kemal Derviş’i CHP Bilim-Yönetim ve Kültür Platformu Başkanlığı’ndan almaya hazırlanıyor. Baykal, önceki gün Parti Meclisi toplantısında Kemal Derviş’in yönetimine bırakılmasından sonra Platformun verimsiz hale geldiği, eski üretkenliğinden uzaklaştığı yönünde yapılan eleştirileri hak verdi. Baykal, ‘Evet Platformu yeniden yapılandıracağız. Burayı kurduğumuz amaçlara hizmet edecek şekilde yeniden bilimsel ve kültürel çalışmalar yapılan, partiye raporlarla hizmet katkı veren bir platform haline getirmeliyiz’ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı