Gündem Haberleri

  Baykal: Başbakan'ın üslup bozukluğu çığrından çıkmıştır

  Hürriyet Haber
  12.02.2006 - 17:59 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ”Başbakan'ın üslup bozukluğu artık çığrından çıkmıştır. Bunun gerisinde siyasi kararsızlık, ahlaki tutarsızlık ve kültürel yozlaşma yatmaktadır” dedi.

  Baykal, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mersin'deki bir çiftçi ile diyaloğu sırasında kullandığı sözleri eleştirdi.

  “Çiftçinin anasına saygısızlık yapan bir Başbakan'ı ne Türkiye görmüştür, ne başka bir ülke” diyen Baykal, şunları kaydetti:

  “Bu kadar çok siyaset, kimlik ve gömlek değiştiren birisinin, Başbakanlık üslubunu kaybetmesine şaşırmamak lazımdır.

  Öyle anlaşılıyor ki, 3 noktadan çiftçinin anasına kadar uzanan ifadeler kullanan Başbakan'ın ağzına birilerinin biber sürmesi gerekmektedir.

  Çiftçiye 'lan' diyen Başbakan unutmamalıdır ki, 'Vezir olmuşsun ama hala adam olamamışsın' diyen Anadolu insanı muhtemelen bir köylüydü. Önümüzdeki seçimlerde mutlaka birileri bunları Başbakan'a hatırlatacaktır.

  Daha önce Maliye Bakanı'nın sözleri ve seviyesiz üslubu üzerine 'televizyonlar altyazıyla çocukları uyarsın veya uyarı bandı geçsin' demiştim, artık aynı uyarılar Başbakan'ın konuşmaları ve seviyesiz üslubu için de geçerlidir.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı