Gündem Haberleri

  Baykal: Başbakan unutmasın, durum tehlikeli

  Hürriyet Haber
  25.07.2001 - 16:45 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Bülent Ecevit'in ''yaşanan ekonomik krize rağmen Türk halkı büyük bir olgunluk ve sağduyu ile tepki vermedi'' şeklindeki açıklamasını hatırlatarak, ''Bu elbetteki memnuniyet verici bir şeydir. Türk halkı sağduyuludur ama sayın Başbakan unutmasın artık bıçak kemiğe dayandı ve durum tehlikelidir'' dedi.

  CHP Genel Başkanı Baykal, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Fatih Uğurlu ve beraberindeki heyeti, CHP Genel Merkezi'nde kabul etti.

  Baykal, kabulde ekonomik gelişmelere değindi. Yaşanan ekonomik krizin 3. aşamasının bir sosyal bunalım noktası olduğuna dikkati çeken Baykal, şunları söyledi:

  HALKIN SABRI DOĞRU DEĞERLENDİRİLMELİ

  ''Vatandaş tüm bu ekonomik zorluklar içinde sabrederek bir umut ışığı bekliyor. Ama hükümetin uygulamaları ile yavaş yavaş bu umutlar da tükeniyor. Sayın Başbakan halkın yaşanan bu krize rağmen büyük olgunluk ve sabır göstererek aşrı tepki vermemesinden memnuniyet duyduğunu söylüyor. Elbette Türk halkı sağduyuludur. Ancak Sayın Başbakan unutmasın, artık bıçak kemiğe dayandı ve durum tehlikelidir. Halkın bu sabrını ve olgunluğunu doğru değerlendirmek gerekir.

  Sayın Başbakan uygulanan ekonomik program ve dalgalı kurla ilgili olarak şu anda net bir şey söylemiyor. Herhalde IMF Başkan Yardımcısı Stanley Fischer'in gelmesini bekliyor. İşte Türkiye'yi bu noktaya getiren yanlış anlayış da budur. Uluslararası kuruluşlar bizim tarif ettiğimiz çözümler konusunda bize destek olmak için vardır. Sorunu ve çözümü biz bilmeliyiz. Nitekim böyle yapan ülkeler sorunlarını çözdüler. Oysa biz Türkiye'nin nasıl yönetileceğini Fischer gelip Başbakan'a söylesin de öğrenelim diye bekliyoruz.''

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı