Gündem Haberleri

  Bayıltan mumya

  Hürriyet Haber
  19.01.2002 - 02:03 | Son Güncelleme:

  İtalya Torino'daki Mısır Müzesi'nde, bir mumyanın bulunduğu salonu ziyaret edenler esrarengiz bir şekilde bayılınca, soruşturma başlatıldı.

  4000 yıl önce Mısır'ın Luksor Kenti'nde yaşamış bir tüccara ait olduğu sanılan İni adlı mumyayı ziyaret edenlerin bayılması, geçen yılın Mart ayından bu yana sürüyor. Müzeyi ziyaret edenler esrarengiz bir şekilde bilinçlerini kaybediyor. Bundan son etkilenenler, bir grup öğrenci oldu. Öğrencilerden birkaçı, mumyanın camekanı önünde bilincini kaybedip yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan öğrenciler, oksijen verilerek kendilerine getirilirken, kız öğrencilerin midelerini bozduğu söylendi.

  Ağızda küf tadı

  Geçtiğimiz günlerde 8 yaşındaki bir öğrenci de mumyalı camekanın başında yığılıp kaldı. Kendine geldiğinde, ‘‘Ağzımda küf gibi tuhaf bir tat oluştu. İğrençti. Birden kendimi kaybettim’’ dedi. Küçük öğrenci kendisi gibi bilincini kaybeden iki arkadaşıyla birlikte hastaneye kaldırıldı. Doktorlar zehirlenmeden şüphe etti. Ancak test sonucu negatifti. Bayılmaların nedeni, yapılacak soruşturmada ortaya çıkarılacak.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı