GeriGündem Bayılma numarasıyla emekli maaşını çarptılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayılma numarasıyla emekli maaşını çarptılar

Iğdır merkeze bağlı Özdemir Köyü’nde yaşayan 70 yaşındaki İsa Parıldar, bankadan çektiği emekli maaşını yankesicilere kaptırdı. Üç kişiden birinin bayılarak önüne düştüğünü söyleyen İsa Parıldar, diğer ikisinin yardım numarasıyla cebindeki 900 lirayı çarptığını belirterek şikayetçi oldu.

Özdemir köyünde çiftçilik yapan İsa Parıldar 2 yıl önce Bağ-Kur’dan emekli oldu. İsa Parıldar, maaşını çekmek için dün kent merkezine geldi. Bankadan maaşını çeken 8 çocuk babası İsa Parıldar, yanındaki torununa kıyafef aldıktan sonra Valilik binası yakınında üç kişiyle karşılaştı. Birinin bayılarak önüne düştüğünü belirten İsa Parıldar şunları anlattı:

"Ayaklarımın önündeki genci kaldırmak için eğildim. Arkadaşları yardım amacı ile bana dokundular. Ceplerimin karıştırıldığını fark ettim ama yardım ediyorlar diye önemsemedim. İlaç almak için gittiğim eczanede paramın çarpıldığını fak ettim. Polise başvurdum ve maaşımın çalındığını belirterek şikayetçi oldum. Valilik önündeki kameralar sayesinde yankesicilerinin bulunmasını ve paramın verilmesini istiyorum."

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle