Gündem Haberleri

  Baydemir'in ABD gezisi başladı

  Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, (DHA)
  05.02.2006 - 14:36 | Son Güncelleme:

  Türkiye ile ABD arasında krize neden olan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in ABD ziyareti başladı.

  Türkiye ile ABD arasında krize neden olduğu belirtilen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in ABD ziyaretinin 12 gün süreceği belirtildi. İşadamlarının da katılacağı ziyarette hiç bir programın iptal edilmediği kaydedilirken, Baydemir'in, Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Örgütü Yönetim Kurulu toplantısına katıldıktan sonra, Washington’da 5 gün kalacağı bildirildi.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in bir grup işadamı ile yapacağı Amerika gezisi bugün başladı. Gezinin Türkiye ile ABD arasında krize neden olduğu haberleri Belediye tarafından yalanlandı. Belediye yetkilileri, Baydemir’e ABD’den üst düzeyde bir davet yapılmadığını, Baydemir’in Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel yönetimler Örgütü Yönetim Kurulu toplantısı için ABD’ye gittiğini açıkladı. Belediye yetkilileri şimdiye kadar hiç bir programın veya davetin iptal edilmediğini söyledi.

  PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YOK

  Osman Baydemir, gezinin krize neden olduğu doğrultusunda haberler üzerine gezi öncesi telefonlara çıkmazken, gezinin Belediye tarafından daha önce açıklanan 12 günlük programı şöyle: “Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın yönetim kurulu toplantısına katılım, Kent Diplomasisi Komitesi toplantısına katılım, New York’ta Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının Avrupa’dan sorumlu Başkan ve Başkan Yardımcıları ile görüşme, Nashville Kenti ile kardeş Belediyecilik ilişkisine yönelik iki günlük bir program dahilinde bir dizi görüşme, Heyette yer alan iş adamları ile birlikte Washington’da 5 gün sürecek programlar.”

  Belediye tarafından açıklanan program çerçevesinde Washington’ta kalınacak 5 günlük sürede kimlerle görüşme yapılacağı konusunda ise ayrıntılı bilgi verilmedi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı