Gündem Haberleri

  Bavyera Oscar'ı Türk yönetmenin

  Hürriyet Haber
  18.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yaşamını Hamburg'da sürdüren Türk yönetmen Fatih Akın'ın ilk filmi Kurz und Schmerzlos başarıdan başarıya koşuyor. Akın, gişe rekorları kıran ve Alman basınında övgü dolu eleştiriler alan filmiyle en iyi genç yönetmen ödülüne layık görüldü.

  En iyi Alman filmlerine verilen, toplam 880 bin mark değerinde 11 ödülün dağıtıldığı törende yönetmen Fatih Akın, 30 bin marklık genç yönetmen ödülünü kazandı. Ödül törenindeki övgü konuşmasında Fatih Akın'dan, geleceğin en parlak yönetmeni olarak bahsedildi. Çifte vatandaşlığa karşı muhalefetin başını çeken Bavyera Eyalet Başbakanı Edmund Stoiber'in ev sahipliği yaptığı ödül töreninde Fatih Akın'ın çifte pasaport taşıdığına dikkat çekildi ve çifte vatandaşlığın gerçek bir olgu olduğu vurgulandı. Törende Akın'ın çok dar bir bütçeyle nasıl güzel bir film yapıldığını gösterdiği kaydedildi.

  Daha de çeşitli festivallerde ödül kazanan Yönetmen Fatih Akın, Bavyera'da ödül kazanmasının kendisine yeni projeler için şevk verdiğini, bir Alman öğretmenin bir Türk kızına aşık olduğu 7. Ay adlı ikinci filminin çekimine bir süre sonra başlayacağını açıkladı.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı