Gündem Haberleri

  Batuhan’ın dileğine sihirli değnek değdi

  Hürriyet Haber
  14.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kendisini, hayata tutunmaya çalışan çocukların dileklerinin gerçekleşmesine adayan Bir Dilek Tut Derneği’nin sevindirdiği son minik, Samsunlu Batuhan oldu.

  Lösemi hastası küçük Batuhan, derneğin organizasyonu ve Vestel’in desteğiyle, dileği olan ‘Harry Potter’ filmi serisinin Londra’daki ünlü ‘cadılar okulu’na gitti, hayatının en güzel günlerini geçirdi.

  SAMSUNLU 14 yaşındaki lösemi hastası Batuhan, Bir Dilek Tut Derneği’nin organizasyonu ile en büyük hayalini gerçekleştirdi. Batuhan, küçüklüğünden beri hayranı olduğu Harry Potter serisinde yer alan mekanları görüp, İngiltere’de çekilen seride adı geçen Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nu ziyaret etti. Batuhan, Bir Dilek Tut Derneği’nin organizasyonu ve Vestel’in desteğiyle 9-13 Şubat tarihleri arasında ailesiyle birlikte İngiltere’de, sadece Harry Potter’ın okulunu değil, hayal bile etmediği pek çok yeri gezdi.

  Her gün başka sürpriz

  Batuhan’ın dileğine sihirli değnek değdi

  Batuhan, hayata tutunmaya çalışan çocukların dileklerinin gerçeğe dönüşmesini sağlayan Bir Dilek Tut Derneği’nden, hiçbir filmini kaçırmadığı Harry Potter’ın o ünlü Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nu görmeyi istedi. Batuhan’ın hayalin gerçekleştirmek isteyen dernek yöneticileri seyahat için uygun zamanı belirledi. Doktorunun bu geziye izin vermesiyle, dünyalar Batuhan’ın oldu. İngiltere gezisi boyunca Londra’nın göbeğindeki ünlü Churchill Hotel’inde kalan Samsunlu Batuhan, Harry Potter okuluna yapacağı ziyaret dışında kendisini bekleyen sürprizleri bilmiyordu.
  Batuhan, her günü bir öncekinden farklı geçen İngiltere gezisinde 135 metreyle Avrupa’nın en yüksek dönme dolabı London Eye’dan Londra’yı izledi. Thames Nehri üzerinde nehir turu yaptı. Harry Potter filminin oyuncularının adım attığı tüm mekanları görmek için, Gloucester’dan Londra’ya uzanan bir tur yaptı. İngiltere’ye gelip hayalini gerçekleştiren Batuhan, “Çok mutluyum. Hayalimin gerçekleşeceğini rüyamda görsem inanmazdım” dedi. Halen lösemi tedavisi gören Batuhan,  sözlerini şöyle tamamladı: “Ben, Harry Potter Cadılık Okulu’nu göreceğime inandım. Sabrettim. Lösemili çocuklar da saçları dökülüyor diye üzülmesin nasılsa iyileşeceklerine inansınlar. O saçlar tekrar çıkacak.”

  Psikoloji, tedavi kadar önemli

  BİR Dilek Tut Derneği, Türkiye dahil 36 ülkede hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden 3-18 yaş arası çocuklara umut vermek amacıyla faaliyet gösteriyor. Dernek, bu çocukların en çok istediği şeyi gerçekleştirerek yaşamlarında önemli bir fark yaratmak için çalışıyor. Derneğin Genel Müdürü Pırıl Adanalı, Hürriyet’e, artık psikolojik desteğin de iyileşme için büyük önem taşıdığını söyledi. Adanalı, “İmkansız sandıkları dileklerinin gerçekleşmesi, hayatta imkansız diye bir şey olmadığını, hastalıklarını yenmenin de imkansız olmadığını düşündürüyor” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı