GeriGündem Batmayacağım kadar seyirci gelse yeter
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Batmayacağım kadar seyirci gelse yeter

Batmayacağım kadar seyirci gelse yeter
refid:9036909 ilişkili resim dosyası

Gani Müjde, "Batmayacağım kadar izleyici gelmesi bana yeter" dedi.

Gani Müjde'nin senaryosunu yazıp yönettiği, başrollerini Ata Demirer ve Vildan Atasever'in paylaştığı "Osmanlı Cumhuriyeti" filminin çekimleri tamamlandı. Filmin yapımcılığını da üstlenen Gani Müjde, "Batmayacağım kadar izleyici gelmesi bana yeter" dedi.
40 gündür İstanbul'un tarihi yerlerinde çekim yaptıklarını dile getiren Gani Müjde, "Çekimler bittiği için üzülüyoruz ama istediklerimizi yapabildiğimiz için seviniyoruz. Her ne kadar mekan konusunda sıkıntı yaşasakta 40 gün çok güzel geçti" diyerek şöyle konuştu: "Mekanları gözümüz gibi koruyoruz. Başından beri böyle izinlerin verilmesi gerektiğini

Batmayacağım kadar seyirci gelse yeter
söylüyorum. Çok şükür Kültür Bakanı ve Ulaştırma Bakanlığının izniyle çektik. Sayamadım ama çekim yaptığımız sürece üzerimizden yaklaşık 3000 tane uçak geçti ve biz sesli çektiğimiz için uçak geçmediği birer dakikalık aralarda çektik. Hele Sepetçiler Kasrı'nda arkamızdan geçmeyen kalmadı. O yüzden diyorum, bu film Ulaştırma Bakanlığı'nın müsaade ettiği zamanlarda çekilmiş bir filmdir."
Ata herkesi şaşırtacak
"Ata Demirer hepinizi çok şaşırtacak, şu ana kadar tanımadığınız bir Ata Demirer'le karşılacaksınız ve muhteşem bir oyuncu olduğunu göreceksiniz" diyen Müjde; kasımda vizyona sokmayı düşündüğü film için yapımcının batmayacağı kadar izleyici gelmesini beklediğini söyledi.
Yorucu geçti
"
/images/100/0x0/55eaadb4f018fbb8f88fc352
Sevr Anlaşması kabul edilseydi ve Atatürk gibi biri çıkmasaydı bugünlere nasıl gelirdik" temasının işlendiği filmde, Ata Demirer, günümüzde yaşayan 7. Osman adlı bir padişahı canlandırıyor. Çekimlerin çok eğlenceli olduğu kadar yorucu geçtiğini söyleyen Demirer, "Hayatımda çok yoğun tempo çalışmaya alıştım ama arada boşluklar oluyordu. Haftada 7 gün çalıştığım çok nadirdir. Acımasız bir tempoydu ama hiç sıkılmadım. Çok eğlendik. Gani Müjde burada bir masal anlatmaya çalışıyor. Ben de masal kahramanı gibi hissettim kendimi" dedi.

"Osmanlı Cumhuriyeti" filmini ilk sinema filmi olarak gördüğünü belirten Demirer, "Neredesin Firuze'de oynadığım için yönetmen Ezel Akay bana laptop almıştı. 'Kısık Ateşte 15 Dakika', benim için çok kötü bir deneyim oldu. Osmanlı Cumhuriyeti bu yüzden ilk filmim" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle