GeriGündem Batman'in dönüşü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Batman'in dönüşü

Batman'in dönüşü
refid:4856549 ilişkili resim dosyası

Sinema dünyasının ünlü yarasa adamı yeniden izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Serinin yeni filminin çekimlerine gelecek yılın ilk aylarında başlanacak. İnternetteki “netscape” sitesinin haberine göre, yapımcı şirket Warner Bros., “The Dark Knight” adlı yeni filmin duyurusunu yaptı.

Buna göre, 2005 yapımı “Batman Begins” isimli filmin devamı niteliğini taşıyacak filmde, yine Christopher Nolan kamera arkasına geçecek.

Serinin yeni halkasında, “Gotham” kentini kurtarmak için Batman'e dönüşen iş adamı Bruce Wayne'i yine Christian Bale canlandıracak. Yarasa adamın ezeli düşmanı “Joker” rolünde ise ”Brokeback Dağı-Brokeback Mountain” filminin eşcinsel kovboyu Heath Ledger izleyici karşısına çıkacak.
         
YENİ FİLMDE NELER VAR?
  
“The Dark Knight” ismini taşıyan yeni filmde, “Joker” karakteri ile Batman karşı karşıya gelecek.

Christopher Nolan ile David Goyer'ın öyküsünden Jonathan Nolan'ın senaryosunu yazdığı yapımda Batman'in henüz “süper kahraman” olmadığı ilk yıllara dönülecek.

Batman rolündeki Christian Bale, “Joker”in bulunduğu bir projede yer almayı çok istediğini belirterek, “Joker'i bu filmde görmeyi çok istiyorum. Ancak, bu, seyircinin daha önce seyrettiği Joker'den çok farklı olacak. Daha karanlık, fesat bir Joker görecekler. Bu da bence bir düşman için en iyi özellikler” dedi.

Filmin yönetmeni Nolan da hikayeye devam etmekten dolayı büyük heyecan duyduğunu söyledi. “Joker” rolü için çok yetenekli ve korkusuz bir oyuncu aradıklarını ve sonunda da Heath Ledger'da karar kıldıklarını anlatan Nolan, sanatçının bu rolde başarı sağlayacağına inandıklarını belirtti.
  
SÖYLENTİ KAZANI HALA KAYNIYOR
  
Warner Bros.'un resmi açıklamasının ardından filmdeki henüz belirlenmeyen diğer roller için söylentiler başladı.

Filmdeki “Penguen” rolünün Oscarlı oyuncu Phillip Seymour Hoffman'a önerildiği, ancak henüz olumlu bir yanıtın gelmediği ifade edildi.

Gotham şehrinin daha sonra “Two Face” adlı karaktere dönüşen bölge avukatı Harvey Dent rolünün ise genç aktör Ryan Phillippe'e teklif edildiği belirtildi.

“The Dark Knight” adlı filmin bir özelliği de 1992 yapımı ”Batman Dönüyor-Batman Returns” filmindeki iki ana karakteri buluşturması. Michael Keaton'ın “Batman” rolünde seyirciyi selamladığı 1992 yapımı bu filmde “Joker” karakterini Jack Nicholson, “Penguen” rolünü ise Danny DeVito” canlandırmıştı.

Çizgi romandan beyazperdeye uyarlanan Batman'i ilk olarak 1966 yılında Burgess Meredith canlandırdı. Daha sonra, 1989'da “Batman” ve 1992 yapımı “Batman Returns” filmlerinde Michael Keaton, 1993'teki “Batman: Mask of the Phantasm” adlı filmde Kevin Conroy, 1995'teki “Batman Forever” isimli yapımda Val Kilmer ve son olarak da 1997'de çekilen “Batman and Robin”de de George Clooney, “yarasa adam” rolünde kamera karşısına geçmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle