Gündem Haberleri

  Batman saldırısında ikinci şüpheli yok

  AA
  22.07.2012 - 15:50 | Son Güncelleme:

  ABD'nin Colorado eyaletine bağlı Denver kentindeki bir sinemada 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırıyı düzenleyen saldırgana yardım eden ikinci bir şüphelinin bulunmadığı bildirildi.

  Denver kentinin banliyösü Aurora polis sözcüsü, bu konudaki haberleri yalanlayarak, "ikinci bir şüphelinin bulunduğuna ilişkin basında birçok yanlış bilgi bulunduğunu" belirtti. Sözcü, "dün akşam saldırganın bir yakınının sorgulandığını, bu kişinin saldırıya karıştığını düşündüren hiçbir bulgunun bulunmadığını" kaydetti.

  Bu arada polisin, James Eagen Holmes isimli 24 yaşındaki saldırganın yaşadığı apartman dairesini tamamen temizlediği belirtildi. Twitter'dan yapılan açıklamada, "tüm tehlikeli unsurların çıkarıldığı" ifade edildi.

  OBAMA AURORA'YA GİDECEK

  Öte yandan Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Barack Obama'nın kurbanların ailelerini ziyaret etmek amacıyla bugün Aurora'ya gitmesinin beklendiği, burada iki saat kadar kalacak olan Obama'nın yerel yetkililerle de bir araya geleceği belirtildi.

  Denver kentinde, yüzünde gaz maskesi bulunan saldırgan Batman serisinin "The Dark Knight Rises" (Kara Şövalye Yükseliyor) filminin ilk gösteriminde izleyicilerin üzerine ateş açmış, saldırıda 12 kişi ölmüş, 50'den fazla kişi yaralanmıştı. 24 yaşındaki saldırganın yakalandığı açıklanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı