Gündem Haberleri

  Batman katliamcısı kendini filmde sanıyor

  Hürriyet Haber
  23.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’nin Colorado eyaletinde Batman serisinin “Kara Şövalye Yükseliyor” isimli son filminin ilk gösteriminde 12 kişiyi öldüren, 58 kişiyi yaralayan James Holmes bugün mahkemeye çıkıyor.

  Holmes’un tutulduğu Arapahoe Cezaevi’nden dün çıkan bir mahkum, “Hâlâ filmde olduğunu sanıyor. Deli gibi davranıyor. Gardiyanlara tükürdü. Pişmanmış gibi görünmüyordu” dedi. Batman serisinin kötü adamı Joker gibi davranan Holmes intihar takibine alınırken, birçok mahkumun onu öldürmeyi planladığı öne sürüldü. Bu yüzden cezaevinde hücreye alınan Holmes’le ilgili diğer gelişmeler şöyle:
  -Başkan Barack Obama dün kurbanların ailelerini ziyaret ederken, bir yetkili, Holmes’un yarı otomatik taarruz tüfeğinin kaliam sırasında tutukluk yaptığını, sadece tabancasını kullanınca katliamın daha fazla büyümediğini söyledi.
  -Polis, Holmes’un aylarca hesap yapıp Norveçli “yüzyılın canisi” Anders Behring Breivik’in “tekniklerini” örnek alarak hazırlandığı saldırıda tek başına olduğunu açıkladı.
  -Holmes katliamı gerçekleştirmeden önce internete yüklediği fotoğrafta kendi arkasına, fotomontajla tabloid güzeli Keeley Hazell’ı eklemişti. Genç model, “Dergi çekiminden bir fotoğrafımı kullanmış. Korkunç. Şoke oldum” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı