GeriGündem Başyazar’dan 8 bin kitaplı kütüphane
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başyazar’dan 8 bin kitaplı kütüphane

Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi, annesi ile babası adına kurduğu 8 bin 53 kitaplı ‘Fatma-Hüseyin Ekşi Kütüphanesi’ni, Mesudiye’nin Aşağı Gökçe Köyü’nde açtı. Açılış törenine, Ordu Vali Vekili Metin Arslanbaş’ın da aralarında bulunduğu davetliler ile Aşağı Gökçeliler katıldı.

1981’den beri sürdürdüğü çabalar sonucu Fatma-Hüseyin Ekşi Kütüphanesi’ni kuran Ekşi, ‘Kütüphanemize bağış yapmak isteyen olursa zevkle kabul ederiz’ dedi.

8. SIRADA

Her isteyenin yararlanabileceği Fatma-Hüseyin Ekşi Kütüphanesi, 19 ilçeye sahip Ordu ilindeki 25 kütüphane arasında, kitap sayısı itibariyle 8’inci büyüklükte. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, Ordu’nun 1927 yılında açılan ve en çok kitaba sahip olan Gazi İl Halk Kütüphanesi’nde 49 bin 772 kitap bulunuyor. Onu 12 bin 800 kitapla Fatsa; 12 bin 440 kitapla Ünye; 10 bin 335 kitapla Perşembe; 10 bin 310 kitapla Mesudiye; 9 bin 207 kitapla Aybastı; 8 bin 416 kitapla Ulubey ilçe merkezlerindeki kütüphaneler izliyor.

Tek evladımıza yarasın, yeter

TÖRENDE konuşan Başyazarımız Oktay Ekşi, ‘Bu kütüphane sayesinde bir tek evladımız ülkeye ve insanlığa büyük hizmetler yapacak noktaya gelirse, amaç gerçekleşmiş sayılır’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle