Gündem Haberleri

  Başsavcı vekili cinsel saldırıdan hüküm giydi

  Hürriyet Haber
  06.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Konya Başsavcılığı görevinin ardından İzmir Başsavcılığı görevine atanan ve hakkında dava açıldıktan sonra emekliye ayrılan Zafer Sipahi’yi "cinsel saldırı" suçunu işlediği gerekçesiyle mahkum etti.

  İzmir Adliyesi’nde görev yapan 27 yaşındaki kadın zabıt kátibesi, başsavcıvekilinin cinsel tacizine uğradığını bir kadın hakime anlattı. Bunun üzerine durum İzmir Başsavcısı’na iletildi. Başsavcı, tutanak düzenleyerek Başsavcıvekili Sipahi hakkında dava açılmasını sağladı.

  Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nde yapılan yargılama sonrası Sipahi, İzmir Başsavcıvekili olarak görev yaptığı dönemde emrinde görev yapan zabıt katibesinin "vücut dokunulmazlığını ihlal etmek" ve "hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak" suçunu işlediği iddiasıyla açılan davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından mahkum edilen Savcı hakkında daha önce de mahkemede görev yapan bayan bir psikologu taciz ettiği iddiasıyla dava açıldığı, ancak şikayetçinin davadan vazgeçmesi üzerine davanın düştüğü de öğrenildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı