Gündem Haberleri

  Başsavcı, sadece görevini yapıyor

  Hürriyet Haber
  05.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan, dün Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş'ın, Diyarbakır DGM'nin hakkında verdiği hükmün onanmasını istemesiyle ilgili olarak, yargı sürecindeki bir konu hakkında açıklama yapmanın yanlış olacağını belirtti.

  Erdoğan, gazetecilerin soruları üzerine, Savaş'ın kararı hakkında ‘‘Ben, sadece Savaş'ın görevini yaptığını açıklamak istiyorum. Şüphesiz ki bundan sonra da bunun bir süreci vardır. Yargı sürecinde olan bir konu hakkında kesinleşmeden açıklama yapmak yanlış olur’’ dedi. Erdoğan, siyasi geleceği ile ilgili bir soruya ise şu yanıtı verdi:

  ‘‘Siyasi geleceğimle alakalı hiçbir hesabım yok. Çünkü Türkiye'deki birçok insanın siyasi geleceği geçmişte bitirildi, ancak daha sonra görüyorsunuz, bu insanlar bu ülkede gelip cumhurbaşkanı oldu. Bu bakımdan kimsenin siyasi geleceğini, kimsenin bitirmeye gücü yetmez. Kaldı ki, hiçbir insanın siyasi geleceği bitmez, bu mümkün değildir. Bir insanın siyasetteki yeri, yalnız parlamentoda olmak, bir belediyenin başında olmak veya bir siyasi partinin yönetim kadrolarının içinde olmak değildir. Yaşayan her insan siyasetin içindedir.’’


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı