Gündem Haberleri

  Başrol oyuncusu yüzme bilmeyince

  Halil COŞKUN/SİLOPİ(Şırnak), (DHA)-
  07.05.2011 - 14:26 | Son Güncelleme:

  Şırnak’ın Silopi İlçesi’de çekimleri süren ’Dermansız Dert’ isimli filmin senaryo gereği çekilen boğulma sahnesi, az daha gerçek oluyordu.

  Filmin başrol oyuncusu Mesut Bilişik, yüzme bilmediği halde yağmur sularıyla debisi artan çayda boğulma tehlikesi geçirdi. Su içinde çırpınan Bilişik, sette çekim sırasını bekleyen Yaşama Destek Arama ve Kurtarma Derneği (AVK73) ekipleri tarafından kurtarıldı.

  O ANLARDAN KARELER / FOTO GALERİ

  'Dermansız Dert' filminin Silopi’nin Cudi Dağı eteklerindeki Nerdüş Çayı’ndaki boğulma sahnesinin çekimine geçildi. İki gencin aşk hikayesini konu alan filmin senaryosu uyarınca, kızın sevdiği ’Zerşan’ rolündeki Mesut Bilişik, ağanın oğlu ’Seyfo’nun adamları tarafından vurularak dereye atılıyor. Yüzme bilmediğini set ekibinden gizleyen Bilişik, boğulma sahnesinin çekimleri için sağanak yağmur ve akıntıya rağmen dereye atladı. Su içinde çırpınan ve sürüklenen Bilişik’i, başka bir sahnede oynamak için hazır bekleyen Silopi Yaşama Destek Arama ve Kurtarma Derneği (AVK73) ekibinin üyeleri boğulmaktan son anda kurtardı. Film ekibi, sağanak yağmur ve çaydaki akıntıya rağmen sahnenin çekimlerini tamamladı.

  Boğulmaktan son anda kurtulduğunu anlatan başrol oyuncusu Mesut Bilişik, "Senaryo gereği boğulma sahnesi olacaktı, sağanak yağmur yağdı. Yine de boğulma sahnesini çekmeye başladık. Rol gereği derken az kalsın gerçekten boğuluyordum. Silopi’deki Arama ve Kurtarma derneği AVK73 sayesinde boğulmaktan kıl payı kurtuldum" dedi.

  Oyuncu Bilişik’i boğulmaktan kurtaran AVK73 derneiinin gönüllü ekibinden Musa Bayram ise, "Başrol oyuncumuz fazla akıntıdan dolayı boğulma tehlikesi geçirdi. Biz de burada filmi falan bıraktık, normal hayatımızda yaptığımız kurtarmayı yaptık" dedi.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı