Gündem Haberleri

  Başörtülüyü gasp etmiyorlar

  Hürriyet Haber
  18.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya’da sünnet tartışmaları, Hz, Muhammed’e hakaret içeren Amerikan yapımı viedo filmi ve 8 Türk’ün de öldürüldüğü Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) teröristleri tarafından işlenen cinayetler ve güvenlik birimlerin rolü yoğun bir biçimde tartışılırken, Berlin’in Neukölln Belediye Başkanı Heinz Buschkowsky, tartışma yaratacak bir kitap yazdı.

  Bir dönem “çokkültürlülük yattı” söylemi ile tepkileri üzerine çeken Sosyal Demokrat Partili (SPD) politikacı Buschkowsky, 21 Eylül’de piyasaya çıkacak “Neukölln Her Yerde” başlıklı kitabında ilçesinde Almanlara karşı bir düşmanlık ve kin beslendiğini ileri sürdü. “Bild” gazetesinin “Çokkültürlülük üzerine acı gerçekler” altında kitapla ilgili başlattığı dizi yazıda, Buschkowsky’nin “Asla tüm göçmenleri, tüm Müslümanları veya Hartz IV (sosyal yardım olarak ödemeleri) alanları kastetmiyorum” sözlerine de yer verildi. Kitabında, “Uyum kadar üzerinde ciddi bir şekilde durulmadığı halde tartışılan bir toplumsal politika konusu tanımıyorum. Bu kadar iki yüzlü ve yalanlar içeren bir konu da tanımıyorum”  dedi.

  Alman düşmanlığı

  Busckowsky kitabında, ilçesinde Almanlara karşı tam bir düşmanlık beslendiğini de ileri sürdü. Konuyla ilgili olarak “Neukölln’de yıllarca Emniyet Müdürlüğü yapan Bay Gaertner bana kısa bir süre önce hizmeti boyunca göçmen kökenli gençlerin başörtülü bir kadının el çantasını çaldıklarına dair bir olaya tanık olmadığını söyledi. Düşmanlık, şiddetin hedefi kin beslenen Almanlaradır” satırlarına yer verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı