Gündem Haberleri

  Baskın iddiaları yalan

  Hürriyet Haber
  05.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tunceli’nin Nazimiye İlçesi’ndeki Sarıyayla Jandarma Karakolu’nda yaralanan askerlere ilk müdahaleyi yapan 112 Acil Servis personeline ödül veren Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, ortada yanlış bilgiler dolaştığını söyledi.

  Taşkesen, “Şehit olan karakol komutanımız kesinlikle aldığı üç kurşun yarasıyla şehit olmuştur. Bundan başka yapılan yorum ve dedikodular yalandır” dedi. Taşkesen saldırı öncesi karakolun telefon ve elektrik hatlarının kesildiği yönündeki iddialar için ise, “Çatışmada isabet eden kurşunlar veya kasti olarak kesilmeler neticesinde her saldırıda olabilir” diye konuştu. Bu arada Elazığ 8’inci Kolordu Komutanlığı Askeri Savcılığı, 4 askerin şehit olduğu, 7 askerin yaralandığı baskınla ilgili soruşturma başlattı.

  Kilolarına rağmen asker olmuş

  TUNCELİ’nin Nazımiye İlçesi’ne bağlı Sarıyayla Jandarma Karakolu’nda, 4 askerin şehit düştüğü terörist saldırısında yaralanan 22 yaşındaki Çavuş Erman Aydın’ın, Bursa’da yaşadığı ve aşırı kilolarına rağmen askere gitmek için Genelkurmay Başkanlığı’na mektup yazdığı ortaya çıktı. Ankara GATA’da tedavi altına alınan Aydın’ın amcası Nejat Aydın, “Askerliğinin bitmesine 3.5 ay kalmıştı. Saldırıda arkadaşlarıyla teröristlere aslanlar gibi direndiler” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı